Uniwersytet Trzeciego Wieku

2014-03-19

Choć lata spędzone w szkolnej ławce już dawno mają za sobą, to chęci do zdobywania wiedzy im nie brakuje, mowa tu o seniorach, którzy zostali studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. - Nasz projekt jest bardzo świeży, trwa od dwóch tygodni. Co ciekawe nasze zajęcia są zupełnie bezpłatne, studenci nie płacą więc nawet przysłowiowego grosza. – mówi koordynator inicjatywy Konrad Bilski.

Konkretne oczekiwania i chęć podejmowania wyzwań, właśnie tym kierują się będzińscy studenci, którzy mają już za sobą pierwsze zajęcia. - W sumie wybrałam już pięć przedmiotów, między innymi fitness i angielski. - wymienia Pani Elżbieta będąca studentką będzińskiego uniwersytetu.

Inna studentka postawiła na zajęcia komputerowe oraz treningi pamięci. – W tym wieku już jest to potrzebne. – dodaje z uśmiechem Zdzisława Żarkowska.

Wybrałam modę, zajęcia na komputerach, oraz fitness, może na wiosnę uda się zgubić kilka zbędnych kilogramów. – komentuje Czesława Podwysocka.

Zainteresowanie seniorów nową inicjatywą zaskoczyło koordynatorów przedsięwzięcia. – Mamy ponad 200 studentów, zainteresowanie jest na prawdę duże, dla nas są to liczby bardzo zadowalające. Mamy wiele grup zajęciowych. - mówi Konrad Bilski.

Studenci będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zachwalają pomysł włodarzy miasta. – Z zadowoleniem przyjęłam, że będą tu organizowane zajęcia skierowane zarówno do młodszych jak i starszych. – mówi Pani Elżbieta.

W końcu człowiek uczy się przez całe życie, a każda nowo zdobyta wiedza czy umiejętność może okazać się niezwykle przydatna.- Zajęcia są bardzo fajne, ciekawie prowadzone, przez osoby mające. Mamy świetnych wykładowców, którzy znakomicie radzą sobie ze starszymi osobami. - mówi Danuta Piszke.

Będziński Uniwersytet Trzeciego Wieku to zdecydowany strzał w dziesiątkę. Jak przystało na prawdziwych studentów, podczas uroczystej inauguracji będzińscy żacy otrzymają swoje indeksy oraz studencką legitymację.

Autor: admin

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress