Wiosenna sesja

2014-03-26

Słońce zajrzało również do sali sesyjnej w Starostwie i w pełnej zgodzie i przyjaźni upłynęła sesja.

Sesja w Starostwie była wyjątkowo zgodna i krótka. Dotyczyła głównie zmian kosmetycznych i jak z uśmiechem, dodaje opozycja, nadzwyczajna – nie musi oznaczać sensacyjnych zmian i burzliwych dyskusji.

Mieszkańcy Będzina przyzwyczajeni są, że jeżeli pada sygnał nadzwyczajna sesja Rady Powiatu to albo można się spodziewać, że pewna grupa polityków będzie dążyła do koalicji, albo np. będą zmiany osobowe. Drodzy państwo nic takiego nie miało miejsca w dniu dzisiejszym. Dzisiejsza sesja przebiegała w bardzo skrótowym, dynamicznym tempie– tłumaczy Adam Szydłowski, radny Powiatu.

Opozycja dodaje, prócz zgodności co do drobnych korekt w uchwałach, ważne tematy w powiecie czekają, na przykład kwestia szpitala będzińskiego, którego kondycja wciąż nie jest w dobrym stanie. Pomógłby oczywiście zastrzyk gotówki i to nie jako jednorazowa kuracja, ale stałe dofinansowanie.

Przed nami trudny okres, bo będziemy musieli te pieniądze znaleźć, a po prostu powiat takich pieniędzy nie ma, tak naprawdę dzisiaj były tylko sprawy kosmetyczne – dodaje Tomasz Delowski, radny Powiatu.

Poza salą sesyjną nie zabrakło również zdecydowanych propozycji w temacie właśnie szpitala:

Ten szpital w konsekwencji i przede wszystkim musi zostać szpitalem będzińskim i musi zostać sprywatyzowany. Jest wiele przykładów chociażby w Sosnowcu i wielu innych gminach gdzie prywatyzacja tak naprawdę pomogła. I jakość i obsługa jest na najwyższym poziomie – mówi Adam Szydłowski, radny Powiatu. Dla mieszkańców jest oczywiste, że szpital w Będzinie być powinien, a bezpieczeństwo jest priorytetem, nie tylko w poczekalni, ale i na drodze. A siedmio – kilometrowa zmiana, oznacza dobry kierunek. Najważniejsza na sesji okazała się przyszła inwestycja drogowa, na trasie DK 86 – 78.

Mamy możliwość dofinansowania tej inwestycji. Cała inwestycja opiewa na kwotę ponad 15 mln zł, z czego 85 % mamy możliwości dofinansowania z RPO czyli ponad 13 mln, a nasz wkład własny jest 2 mln 300. - tłumaczy Sebastian Szaleniec, członek Zarządu Powiatu.

Według prognoz cała inwestycja powinna się zakończyć do czerwca 2015 roku.

 

Autor: Agnieszka Niewolańska

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress