Zagłębie z lotu ptaka

2014-03-18

Jako dzieciak trafiłem tutaj do klubu zostałem grotołazem i w klubie poznałem ludzi, którzy zajmowali się lataniem – mówi Michał Radka, paralotniarz.

Jak pierwszy raz leciałem, to na pewno zaskoczyło mnie to, że jest bardzo blisko między takimi skrajnościami, z jednej strony mamy przemysł a z drugiej już mam teren zielone nikt by nie przypuszczał ze to może być w promilu kilku kilometrów od Huty Katowice – Michał Radka, tak mówi o Zagłębiu. Te krajobrazy potrafią zaskoczyć, z jednej strony przemysł, a z drugiej dużo zieleni. Michał Radka postanowił pokazać urok tego miejsca, z nieco innej perspektywy, czyli z lotu ptaka.

Najdłuższy dystans jaki pokonał to 250 km, jak mówi latanie nie musi być sportem ekstremalnym spróbować może każdy, nawet emeryt, potem już nie ma odwrotu.

Wszystko zaczęło się w Speleoklubie w Dąbrowie Górniczej. Nie tylko na śmiałków czeka tu przygoda. To miejsce dla grotołazów, dla osób które lubią się wspinać,także w lodzie, ale też dla tych, którzy lubią wycieczki na rowerze.

Urządzamy różne wyjazdy w góry wyższe i zimą i latem, na kanioningi, wyjazdy skałkowe, rowerowe jest co robić wystarczy się skrzyknąć – mówi prezeska Klubu. Do tego nie trzeba specjalnie namawiać, wystarczy spróbować raz, potem jak w przypadku Michała Radki, czeka się już tylko na sprzyjającą pogodę.

Z lotu ptaka, świat wydaje się spokojny. Tu myśli również odrywają się od ziemi. Nie sposób zapomnieć tych emocji. Tu po prostu trzeba wrócić, to już nie tylko pasja, jak dodaje Michał Radka to uzależnienie, człowiek staje się paralotnią.

Zdjęcia zrobione przed Michała Radkę mają pokazać piękno Zagłębia. To nie jedyna taka inicjatywa, która przykuwa uwagę. Stowarzyszenie „Zmieniaj Sosnowiec” promuje teren Zagłębia, mieszkańcy regionu przygotowują specjalny program dla Ślązaków – chcemy pokazać Ślązakom jak piękne jest Zagłębie, chcemy organizować wycieczki dla Ślązaków po Zagłębiu Dąbrowskim – tłumaczy Piotr Nicpoń ze Stowarzyszenia.

Nie trzeba wcale wyruszać w długie wyprawy, czasem wystarczy impuls, bo miejsce jak widać się znajdzie.

Zdjęcia Michała Radki znajdziecie na stronie: www.facebook.com/foto.lotnicze

 

Autor: admin

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress