Bezpieczna droga bez barier

2014-04-07

Ryk silników, imponujące maszyny i setki motocyklistów, mogą oznaczać tylko jedno, Stowarzyszenie Dawcy Uśmiechów po krótkie zimowej przerwie powróciło na drogi by wspierać zarówno swoich braci jak i domy dziecka.

To była widowiskowa niedziela. Ponad 300 pojazdów – motocykli i skuterów ruszyło w samo południe, ulicami Katowic i Zagłębia Dąbrowskiego by wspólnie na parkingu C.H. Auchan w Sosnowcu wziąć udział w imprezie „Bezpieczna droga bez barier”. – Mam nadzieje, że wszystkim będzie się podobało. May pokazy stuntu motocyklowego, czyli freestyle, jeżdżenie na przedni i tylnym kole. May troleje, alko-gogle, pokazy ratownictwa, oraz atrakcje dla najmłodszych. -komentuje wydarzenie prezes Dawców Uśmiechów, Ewa Ryłko

Stowarzyszenie Motocyklowe Dawcy Uśmiechu chciało w ten sposób zwrócić uwagę na niebezpieczeństwa jakie czyhają na motocyklistów na drogach. - Głównym problemem są bariery energochłonne, które są montowane przy drogach. Są one przeżytkiem, kiedyś nie było tylu motocykli, teraz jest inaczej. Trzeba pomyśleć o tym żeby motocykliści również byli chronieni. Nas bariery te szatkują, niestety mamy urywane ręce, mamy urywane nogi czego skutkiem jest śmierć. -dodaje Ewa Ryłko.

Fanów jednośladów na parkingu centrum handlowego przywitała kapela HURROCKAINE. – Bardzo nam miło, że mogliśmy otworzyć taką fajną imprezę, która może zwiększy świadomość zarówno młodych jak i starszych kierowców, żeby wszyscy jeździli bezpiecznie. Radość z jazdy to jedna rzecz, a jednak bezpieczeństwo przede wszystkim – mówi wokalistka zespołu Paulina ‚Pauletta’ Magdalena Mazur.

Poza mocnym brzmieniem rockowych zespołów podczas motocyklowego wydarzenia nie zabrakło licznych atrakcji przygotowanych m.in. przez Centrum Szkolenia Kierowców. – Przygotowaliśmy rzeczy, których na kursach prawa jazdy nie ma. Można powiedzieć, że jest to doszkalanie o krok wyżej jeśli chodzi o jazdę, bo kierowcom nikt się nie rodzi. Dzisiaj przygotowaliśmy troleje, czyli jazdę w poślizgach nadsterownych, oprócz tego mamy alko-gogle. – mówi Piotr Jurczyński z Centrum Szkolenia Kierowców Dora i Piotr.

Warto dodać że plenerowy event propagujący bezpieczeństwo motocyklistów odbył się przy współpracy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, która rozpoczęła niedwano akcję „Szacunek + Zrozumienie + Rozwaga = Bezpieczeństwo”.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+
  • Bruksel

    Bardzo fajny zlocik, nawet jestem tutaj na nagraniu. Pozdrawiam wszystkich obecnych i tych którzy nie mogli przybyć :)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress