Nowe porządki

2014-04-22

Kto może niech zjawi się na Pogorii przy molo w tą sobotę. Będą wędkarze i nurkowie i każdy kto tylko zechce pomóc też się pojawi, bo szykują się wielkie porządki. Akcja sprzątania dna i brzegów rozpoczyna się 26.04. Nie trzeba wielkich umiejętności, aby pomóc, bo korzystać chce każdy. Podobnie w Sosnowcu, zbierają się chętni, którzy posprzątają swój rejon. 

27 kwietnia odbędzie się Światowy Dzień Ziemi, z tej okazji mieszkańcy zaplanowali porządki na Pogorii, ale nie tylko tam. W Sosnowcu stowarzyszenie „Zmieniaj Sosnowiec” również szykuje się do sprzątania i do zmian. „Zmieniaj nawyki – nie klimat” – w tym roku takie jest hasło kampanii Światowego Dnia Ziemi 2014.

Na Pogorii dno będą sprzątać nurkowie swobodni (Stowarzyszenie Spearfishing Poland), nurkowie sprzętowi (Centrum nurków Konar Diving i Nurkowe Zagłębie). Teren zabezpieczać będzie WOPR z Dąbrowy Górniczej. Wędkarze z koła nr. 69 zajmą się brzegiem, a reszta zależy od nas.

„Stowarzyszenie „Zmieniaj Sosnowiec” zaprasza mieszkańców Sosnowca do udziału w akcji sprzątania Milowic. Zbiórka odbędzie się już 26 kwietnia (sobota) o godzinie 10:00 pod marketem Netto (ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 25D). Już za niedługo odbędą się kolejne edycje akcji sprzątania Sosnowca. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/579848378780418/?fref=ts

Autor: Agnieszka Niewolańska

FacebookTwitterWykopGoogle+
  • Kot

    Panie Molu, mam nadzieję, że będzie Pan nurkował…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress