Dąbrowska Gimnazjada

2014-04-03

W dąbrowskim Szenwaldzie zorganizowana została coroczna Gimnazjada. Zgodnie z tradycją wydarzenie to odbywa się u zeszłorocznego zwycięzcy, który po zakończeniu konkursu przekazuje puchar nowemu nabywcy. - To już dziesiąta Gimnazjada, nie jestem w stanie powiedzieć, w którym roku ale pojawiła się legenda mówiąca o tym, że szkoła która otrzyma puchar zawsze osiąga wysokie wyniki na egzaminie gimnazjalnym.- mówi dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dąbrowie Górniczej, Artur Iwan.

Głównym celem Gimnazjady jest integracja młodzieży uczących się w różnych placówkach, połączona ze sporą dawką dobrej zabawy. – Zamysł imprezy zrodził się już jakiś czas temu. Wszystkie gimnazja z Dąbrowy Górniczej spotykają się po to aby rywalizować ze sobą na zasadach zdrowej rywalizacji i wesołej zabawy. Są to konkurencje, które rozwijają różne umiejętności ucznia. – komentuje Ewa Wróbel, nauczycielka Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dąbrowie Górniczej.

Organizowana od 10 lat Gimnazjada to ważne dla dąbrowskiej oświaty wydarzenie. - Staramy się na takie uroczystości zapraszać okoliczne media oraz ludzi ze świata nauki i kultury. – dodaje nauczycielka Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dąbrowie Górniczej.

Jak zgodnie przyznają dąbrowscy gimnazjaliści, tego typu imprezy są dla nich ciekawym przeżyciem. - Jest to bardzo fajne przedsięwzięcie, ponieważ można tu odnaleźć jakieś młode talenty i zobaczyć jak ludzie spędzają wolny czas - komentuje pomysł Gimnazjady Kamil.

Paulina, która również jest uczennicą Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dąbrowie Górniczej dodaje – Jestem zadowolona że takie przedsięwzięcia są podejmowane. Jest to na prawdę świetna sprawa, mamy możliwość poznania nowych ludzi, wystąpienia oraz pokazania się z innej niż w szkolnej ławce strony.

W każdym konkursie zwycięzca może być tylko jeden. Puchar Prezydenta Dąbrowy Górniczej powędrował więc w ręce uczniów kolejnej szkoły. Przez najbliższy rok będzie przynosił szczęście Gimnazjum nr 8.

 

Autor: admin

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress