Dramatyczny mecz Sarmacji

2014-04-14

Tego spotkania z pewnością nikt długo nie zapomni. Będzińska Sarmacja wygrała, choć długo nie mogła zdobyć pierwszej bramki.

W sobotę na własnym boisku Sarmacja Będzin podejmowała MLKS Woźniki. Spotkanie zakończyło się po myśli faworyzowanych gospodarzy. Na boisku nie brakowało jednak dramaturgii i sporych emocji.

Myślę, że takie mecze kształtują charakter. Straciliśmy bramkę w 30 sekundzie i to z drużyną, która oddaje jeden czy dwa strzały w przeciągu całego spotkania.

- komentuje Radosław Gabiga, trener Sarmacji.

Już kilkadziesiąt sekund po wyjściu na boisko gola dla MLKS-u zdobył Marcin Zmuda. W dalszej części spotkania drużyna przyjezdnych dwukrotnie została ukarana czerwoną kartką.

Przyjechaliśmy tutaj walczyć o trzy punkty. Niestety w dziewiątkę ciężko obronić bramkę. Przeciwniki wykorzystał nasze błędy i zmęczenie.

- mówi trener MLKS-u, Michał Kręblewski.

Będzinianie mimo przewagi liczebnej i dobrych okazji do strzelenia bramki długo nie byli w stanie zdobyć wyrównującego gola.

W przerwie zrobiliśmy kluczowe zmiany, które zadecydowały o lepszym obrazie gry w drugiej połowie meczu. Zmiennicy wnieśli dużo jakości do naszej gry. Przede wszystkim ciesze się, że drużyna była w stanie grać na wysokim poziomie.

- dodaje trener Gabiga

Po raz pierwszy szczęście uśmiechnęło się do Sarmatów w 81 minucie. Wyniki spotkania będzińscy zawodnicy ustanowili 7 minut później, gdy Michał Michałek strzałem z pięciu metrów zapewnił trzy punkty swojej drużynie.

Cały zespół zasłużył na pochwałę, bo cały zespół dążył do tego żebyśmy strzelili bramkę. Duży szacunek dla Józka, który strzelił bramkę i wypracował tą sytuację, przy której musiałem tylko dołożyć nogę i uderzyć w piłkę.

- mówi Michał Michałek, napastnik Sarmacji Będzin.

Mimo gorszej dyspozycji będzińscy zawodnicy potrafili wyjść z opresji i zdobyć komplet punktów. Dzięki wygranej Sarmacja umocniła swoją pozycję w tabeli i posiada aktualnie 38 punktów.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress