Enej w Wojkowicach

2014-04-07

Niezwykle energetyczna muzyka na pograniczu folku i ska, wzmocniona rockowym brzmieniem oraz niezmiennie ukraińską nutą, rozbrzmiała w sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach, wszystko za sprawą koncertu zespołu Enej.

Wojkowicki MOK ma już 4 lata. W miniony weekend placówka hucznie obchodziła swoje kolejne urodziny. – Uroczystości jubileuszowe tradycyjnie trwają dwa dni, czwartego i piątego kwietnia. Pierwszego dnia swoje umiejętności prezentują uczestnicy zajęć i warsztatów prowadzonych w naszej placówce. Natomiast dzień kolejny to już tradycyjnie koncert zaproszonej gwiazdy, którą w tym roku jest zespół Enej. – mówi Katarzyna Kościelny z Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach.

Występ energetycznej grupy Enej był niezwykłym wydarzenie scenicznym. Trzeba przyznać, że członkom tego zespołu nie brakuje pozytywnego nastawienia do życia. – Jak może smakować życie człowiekowi, który się spełnia w tym co robi, jeżeli spełnia się zawodowo i prywatnie, bo już od dawien dawna marzyliśmy żeby grać, koncertować oraz żeby to nasze granie przeszło na zawodowy poziom i traktować to jak normalną pracę, to wtedy życie smakuje jak najbardziej słonecznie i radośnie. – mówi Piotr (Lolek) Sołoduch, wokalista i akordeonista w zespole Enej.

Zespół Enej to grupa, która w trakcie swojej dotychczasowej działalności występowała na wielu scenach, od tych festiwalowych po te znacznie mniejsze.- Każdy z tych koncertów, czy na dużej czy na małej scenie budzi fajne emocje. Mimo że są to zupełnie inne emocje to są one czymś fantastycznym. – komentuje Mirosław (Mynio) Ortyński, gitarzysta oraz wokalista zespołu.

O tym jak dobrze Enej odbierany jest przez polką publiczność najlepiej świadczy to jak szybko dokonuje się sprzedaż biletów na ich koncerty. Fani kochają ich za muzykę, która potrafi porwać każdego niezależnie od wieku.- Oni grają świetną muzykę, łączą rytmy klasyczne i nowoczesne.- mówią młode fanki zespołu.

Starsi fani podkreślają – Bardzo ich lubimy, rytmicznie graja i przede wszystkim z werwą.

Trzeba przyznać że miesjiki ośrodek kultury w Wojkowicach doskonale wie jak uczcić swoje święto. W ubiegłym roku publiczność porwała rockowa Ira, tym razem energetyczny Enej, ciekawe zatem co MOK zaserwuje nam na swoje piąte urodziny.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress