… i po świętach, kierowcy i policja mogą już odetchnąć

2014-04-22

Święta dla policji nie był spokojne, stróże prawa musieli nas w tym okresie niestety pilnować. Ich praca zakończyła się w poniedziałek o 22.00. Od piątku policja prowadziła działania „Bezpieczny weekend”. Kiedy my mogliśmy oddać się błogiemu świętowaniu i zapomnieć o bożym świecie, na szczęście policja nie zapomniała o zdrowym rozsądku, na nieszczęście tych którzy postanowili złamać w tym czasie prawo. A dziś rozpoczęła się Akcja Trzeźwość. 

W Sosnowcu w ciągu trzech ostatnich dni doszło do 3 wypadków i 7 kolizji. Nikt na drodze nie stracił życia, ale 3 osoby zostały ranne. W niedzielę, około godziny 14.00 rozpędzony mężczyzna stracił życie pod kołami pociągu, który jechał w stronę Będzina. Mężczyzna miał około 45 – 50 lat i nie posiadał dokumentów. Podczas świąt 8 kierowcom zostało zatrzymane prawo jazdy (na minimum 6 miesięcy) ponieważ prowadzili pod wpływem alkoholu. W święta na drodze najważniejsze było bezpieczeństwo i trzeźwość. Dodatkowo policja sprawdzała stan techniczny i oczywiście prędkość. 

W Dąbrowie Górniczej podczas świątecznego weekendu policja odnotowała 1 wypadek drogowy, w wyniku którego 1 osoba trafiła do szpitala. Doszło do 11 niegroźnych kolizji drogowych. Zatrzymano tylko 1 kierowcę, który wcześniej poimprezował z alkoholem. Było spokojnie, ale biurokracji za to było sporo, bo policja „wlepiła” 45 mandatów. Zakończyły się działania „bezpieczny weekend”, ale rozpoczęła się akcja trzeźwość. Jeśli w poniedziałek za dużo się „polało” to niech wam do głowy nie przychodzi wsiadać za „kółko”. 

W Będzinie natomiast sprawy nie załatwiają się tak prosto i płynnie, jak myślał mieszkaniec Pietrzykowic. W święta postanowił być również hojny dla policji „Panowie to załatwi sprawę, macie tutaj” – tak przywitał policjantów, ale nie załatwił z nimi żadnej sprawy, wręcz przeciwnie teraz czeka go sprawa w sądzie. Oficer dyżurny dostał zgłoszenie o poruszającym się autem nietrzeźwym kierowcy, policjanci szybko zatrzymali sprawcę i tak zakończyło się dla niego świętowanie. Teraz odpowie za skorumpowanie policjantów. 35 – latek został zatrzymany wczoraj po godzinie 17.00, poruszał się samochodem Audi 80 z już uszkodzonym zderzakiem. Policja zatrzymała go na ulicy Sportowej, z wnętrza pojazdu wytoczył się mężczyzna, miał problem z wysławianiem się i utrzymaniem równowagi. Chciał wręcz łapówkę w wysokości 400 zł, grozi mu nawet do 10 lat więzienia. 

 

 

Autor: Agnieszka Niewolańska

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress