Marcin Lazar został prezesem Towarzystwa Przyjaciół Będzina!

2014-04-11

Wczoraj wybrano nowego prezesa Towarzystwa Przyjaciół Będzina, został nim Marcin Lazar. Drugim kandydatem był Jerzy Sender. Stosunkiem głosów 8/6 wygrał Marcin Lazar. Gratulujemy! 

W czwartek 27 marca Towarzystwo Przyjaciół Będzina wybrało nowy Zarząd. Nie brakowało wówczas emocji i mocnych słów. Po ponad 10 latach pracy w Towarzystwie ustępujący prezes dość nieprzyjemnie wypowiadał się na temat bliżej niesprecyzowanych członków stowarzyszenia. - W pewnym momencie zacząłem się źle czuć w Towarzystwie bo osoby które nie z wiele wniosły do stowarzyszenia zaczęły traktować prezesurę jako odskocznię do dalszej kariery politycznej. –  komentował były prezes TPB, Waldemar Szydło.

Nowe prezydium zostało wybrane czwartek 10 kwietnia. O stanowisko prezesa ubiegało się dwóch kandydatów, Jerzy Sender oraz Marcin Lazar. Były prezes Waldemar Szydło nie postanowił kandydować. – Prezydium zarządu ukonstytuowało się planowo na pierwszym posiedzeniu. Prawie wszyscy się odliczyli, poza jedna koleżanką, która ze względów zdrowotnych nie mogła uczestniczyć w posiedzeniu. Najwyższe władze Towarzystwa wybrało zatem 14 osób. – mówi Marcin Lazar, nowy prezes Towarzystwa Przyjaciół Będzina.

Większością dwóch głosów nowym prezesem Towarzystwa Przyjaciół Będzina został Marcin Lazar, w związku tym pojawia się pytanie o to czy zmianie nie ulegnie czasem dotychczasowa polityka Towarzystwa? - Dalej będziemy, tak jak to robiliśmy przez ostatnie 25 lat, współpracowali ze wszystkimi siłami, które chcą dobra miasta. Również z władzami Będzina. Bo to jest wpisane w nasz status, współpraca i kooperacja z samorządem. – dodaje Marcin Lazar.

Nowy prezes podkreślał, że zmiany we władzach stowarzyszenia z pewnością nie będą miały wpływu na dziedziny, na których Towarzystwo skupia się od lat. Dla stowarzyszenia najważniejsze jest bowiem krzewienie historii miasta oraz aktywne działanie na rzecz zabytków i mieszkańców Będzina.

Autor: Agnieszka Niewolańska

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress