Na 2 koła

2014-04-02

Dąbrowa Górnicza stała się drugim miastem w Województwie Śląskim, w którym uchwalony został strategiczny „rowerowy” dokument. To oznacza, że miasto będzie się rozwijać z uwzględnieniem potrzeb rowerzystów.

Pierwszy taki zapis uchwalono w Katowicach. To ukierunkowanie na potrzebny jakie niesie współczesny rozwój komunikacji. Za dużo aut i długie korki, które można ominąć, po to właśnie narodziła się polityka rowerowa. Pozwoli to również zachęcić te osoby, które są zmotoryzowane, do porównania jakości przejazdu. A Jakość musi być dobra, stąd droga rowerowa wciąż w Dąbrowie Górniczej się rozwija.  Dokument został przyjęty na ostatniej sesji, wskazuje kierunki i rozwiązania, którymi podążać powinny działania miasta usprawniając politykę rowerową.

Jednym z miast na których wzoruje się Dąbrowa jest niemieckie Munster. Podobnie jak wiele innych zachodnich miast, gdzie dzisiaj rower stanowi główny sposób przemieszczania się, Munster doszedł do krytycznego momentu, kiedy samochody tak zakorkowały miasto, że rower stał się jedynym racjonalnym środkiem komunikacji.

 

Autor: Agnieszka Niewolańska

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress