Polityczna alternatywa

2014-04-02

Polityka jest obecna w życiu każdego człowieka, stykamy się z nią włączając telewizor, radio, czy przeglądając gazety. Wałkowanie wciąż tych samych tematów i pojawianie się w mediach tych samych twarzy może nudzić a nawet zniechęcać. Są jednak osoby, które chcą stać się przeciwwagą dla tego co dziś obserwujemy na scenie politycznej.
To wszystko co się wyprawia zarówno w samorządach lokalnych jak i nawet w Brukseli, bo przykład idzie całkowicie z góry, woła o pomstę do nieba. Dziś wszystko jest do załatwienia, załatwiane są przetargi, wszystko co się dzieje to hucpa. Zamierzamy więc wprowadzić do rządu kilka osób, które będą w stanie tym zarządzać.- mówi Dominik Charasim z Kongres Nowej Prawicy z Sosnowca.

Nie tylko Kongres Nowej Prawicy pragnie być alternatywą dzisiejszych rządów, podobnie jest w przypadku Stowarzyszenia Republikanie, które chce doprowadzić do sytuacji, w której urzędnicy nie będą mogli zaciągać kolejnych kredytów na rzecz mieszkańców. – To jest palący problem i dotyczy on każdego miasta w Zagłębiu. Urzędnicy wiele rzeczy starają się robić przed samymi wyborami, niestety władza się zmienia, a należności zostają i to na wiele wiele lat.- komentuje Piotr Nicpoń z Klubu Republikańskiego w Sosnowcu.

Z republikanami związany jest Jacek Sierpiński, członek Partii Libertariańskiej, najbardziej znana postać polskiego libertarianizmu. – Libertarianizm jest poglądem zakładającym, że każdy człowiek powinien mieć prawo do wolności, w każdej sferze i to tak daleko posuniętej dopóki nie narusza wolności drugiego człowieka. Czyli wolności od sfery gospodarczej po wolność i swobody obywatelskie. – mówi Jacek Sierpiński z Klubu Republikańskiego w Będzinie.

Wielu libertarian znalazło swoje miejscu w Stowarzyszeniu Republikanie, w którego szeregach znajdują się również członkowie Kongresu Nowej Prawicy, Polski Razem Jarosława Gowina, oraz osoby bezpartyjne. Możliwe, że mamy do czynienia z przyszłym szerokim ruchem wolnościowym. Najważniejsza jest w końcu efektywna współpraca i to ponad podziałami. – Ja jestem tego najlepszym przykładem, chciałbym żeby jak najwięcej młodych ludzi angażowało oraz chciało walczyć o lepszy region i państwo. Nie wolno nabywać bezsilności. – mówi Kamil Stolarski Z Klubu Republikańskiego w Sosnowcu.

Niestety często tą bezsilność widać i to nie tylko w osobach młodych, ale również tych zasiadających na w miejskich radach czy parlamencie. A wciąż jest tak wiele do zrobienia. Będzińscy przedstawiciele Polski Razem z zaniepokojeniem przyglądają się sytuacji służby zdrowia. - Wszystko powoli prywatyzujemy, okazuje się że nic nie jest dochodowe, służba zdrowia tez więc ją sprywatyzujmy, okazuje się że nic nie jest dochodowe. Niech radni się zastanowią czy faktycznie prywatyzacja jest panaceum na wszystko. – mówi Andrzej Snopek przedstawiciel Polska Razem Jarosława Gowina.

Gdyby faktycznie wszystko było takie proste. Rzeczywistość jest jednak zgoła odmienna. To że zmiany są potrzebne nie ulega wątpliwości. Jednak aby były możliwe potrzebujemy nowego spojrzenia na politykę i ludzi którzy się nią zajmują. Poznajmy ich lepiej, pozwólmy im działać, może na efekty nie trzeba będzie długo czekać.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress