Przegrana Sarmacji

2014-04-30

Czy Sarmacja Będzin awansuje do III ligi? Szanse są coraz mniejsze.

Zmalały szanse na awans Sarmacji do III ligi. Będzińscy piłkarze przegrali na własnym stadionie z Grunwaldem Ruda Śląska 1:3. Goście objęli prowadzenie już 11 minucie. Kolejna bramka padła chwilę później.

Kluczowym momentem były pierwsze minuty spotkania, gdzie mecz w bardzo dobry sposób się dla nas ułożył. Po strzale Maciągowskiego prowadzimy w 10 minucie, chwile później Darek Kot strzelił bramkę na 2:0.

- mówi Jacek Bartek, II trener GKS-u Grunwald Ruda Śląska.

Bramkę kontaktową Sarmaci zdobyli w 16 minucie spotkania. Rywalizacja pomiędzy drużynami stała na wysokim poziomie, dzięki czemu kibice mogli obejrzeć dobry mecz.

To był na prawdę ciężki mecz, dzisiaj Sarmacja zagrała dobrze, postawiła nam duży opór. Udało nam się dzisiaj strzelać szybko te bramki, najpierw jedna, potem druga.

- komentuje Michał Brzozowski, napastnik Grunwalda.

Wynik wtorkowego spotkania ustalił Kamil Ciołek w 42 minucie meczu. Miejscowi protestowali, że rywal w momencie strzału znajdował się na pozycji spalonej.

Była szansa na coś więcej,  byliśmy tutaj zespołem, który prowadził grę. Niestety trzecia bramka, z dwumetrowego spalonego, zabiła ten mecz i nie byliśmy w stanie się już podnieść.

- komentuje Radosław Gabiga, trener Sarmacji Będzin.

Sędzia bramkę uznał, co przypieczętowało bolesną porażkę będzińskiej drużyny. Mimo przegranej nie można powiedzieć, że będzińscy zawodnicy byli gorsi od przeciwników.

Bardzo wysoko drużyna Sarmacji zawiesiła nam poprzeczkę, myślę że gdyby troszeczkę zimnej wody i mniej nerwowości mogliby coś zdziałać. Jest to zespół na prawdę klasowy, który odebrał i jeszcze pewien odbierze niejednej drużynie trzy punkty.

- dodaje szkoleniowiec gości.

Kolejny mecz przed własną publicznością Sarmacja rozegra już czwartek. Rywalami podopiecznych Radosława Gabigi będą piłkarze RKS-u Grodziec.

Autor: Martyna