Sprawdzian na 6

2014-04-03

1 kwietnia szóstoklasiści zajęli miejsca na aulach i przystąpili do sprawdzianu.
To był ostatni moment na zadawanie pytań, potem padały już same odpowiedzi. Jak z ulgą dodają uczniowie, sprawdzian szóstoklasistów jest już zaliczony.

Nic nas nie zaskoczyło, bo mieliśmy to na lekcjach, ćwiczyliśmy i wszystko wiedzieliśmy – mówi Karolina, uczennica z Zespołu Szkół nr 1 w Będzinie.

Do sprawdzianu przystąpiło ponad 350 uczniów w całej Polsce. Centralna Komisja Edukacyjna przygotowała 17 zestawów zadań. W Zespole Szkół nr 1 na Osiedlu Zamkowym w Będzinie, uczniowie zgodnie dodają, że nic ich nie zaskoczyło, a do testu byli po prostu odpowiednio przygotowani.

Wszystko było tak jak myślałem ze będzie, pytania były niektóre trudne, ale myślę, że dobrze mi poszło, dobrze się przygotowałem teraz będę czekał tylko na wyniki – tłumaczy Kacper.

To ostatni taki sprawdzian, w przyszłym roku przepis mają się zmienić. Choć zmiany w przyszłym roku będą, nie powinno to nikogo martwić, bo przygotowanie będzie równie solidne, co w tym roku. Szóstoklasiści którzy opuszczali salę nie narzekali na sprawdzian. Ich zdanie pytania nie były trudne.

Nie był jakiś specjalnie trudny, w porównaniu do poprzedniego, gdzie tekst był jakiś trudny i nie wiedziałem co napisać, więc miałem mało punktów, w tym poszło dużo lepiej – tłumaczy Olaf.

Po godzinie 10 rano stres ustąpił,a uczniowie w końcu odetchnęli, uśmiech pojawił się na twarzach, i nie był to jedynie efekt – prima aprilis.

Autor: Agnieszka Niewolańska

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress