Szykują się na finał

2014-04-18

Już w maju odbędzie się finał Miss Śląska i Zagłębia 2014. Tegoroczna gala zostanie zorganizowana w Willa Moda w Dąbrowie Górniczej i będzie przypominała pokaz mody.

W ostatni piątek maja poznamy najpiękniejsze mieszkanki Śląska i Zagłębia. Zanim jednak kandydatki powalczą o koronę czeka je ciężka praca. Nauka choreografii, to obecnie najważniejsza część przygotowań dla wszystkich finalistek. Tym bardziej, że w tym roku dziewczyny zaprezentują się nie na scenie, a prawdziwym wybiegu.

Ponieważ mamy bardzo malutką scenę dziewczyny będą się na niej prezentowały tylko przez chwilę. Cały pokaz będzie dział się na specjalnie przygotowanym wybiegu, po którym będą poruszały się finalistki. 

- mówi Jolanta Kucharska, choreograf.

Taka prezentacja kandydatek będzie czymś zupełnie nowym. Grupie nastolatek pomysł pokazu mody bardzo się spodobał.

To moim zdaniem bardzo ciekawy pomysł, bo jest to pewnego rodzaju odmiana. Będziemy mogły zaprezentować się w troszkę inny sposób.

- komentuje Justyna Łopian.

Co ciekawe, niektóre z dziewczyn mają już doświadczenie na wybiegu.

Kilka razy chodziłam już po wybiegu. Startowałam w finale LG FashionTV Model Search. Doszłam tam do finału, występowałam w Warszawie, więc jestem już trochę obeznana.

- mówi Karolina Bromboszcz.

W zeszłym roku była tu projektantka Swiatłana. Dwukrotnie brałam udział w jej pokazach. Prezentacja na wybiegu nie jest dla mnie nowością.

- opowiada Justyna Łopian.

Finalistki mają za sobą już dwie próby i z godziny na godzinę idzie im coraz lepiej.

Wybiegu fizycznie jeszcze nie posiadamy, w związku z tym skakanie na podłogę ze sceny w szpilkach wygląda zabawnie. Dziewczyny radzą sobie bardzo dobrze.

- dodaje Jolanta Kucharska.

Choć dziewczyny zgodnie przyznają, że udział w konkursie traktują jako dobrą zabawę i możliwość zdobyć doświadczenia, to nie ukrywają, że marzy im się koronacja.

Każda z nas chciałaby być księżniczką. Nie ma jednak pomiędzy nami jakieś ogromnej rywalizacji. Bardziej żyjemy w zgodzie. Co ma być, to będzie.

-komentuje Paulina Musiał.

Można powiedzieć, że korona miss i tytuł najpiękniejszej to współczesna forma bycia księżniczką. Trzymajmy więc kciuki za swoje faworytki, tym bardziej, że w tym roku podczas finału przyznane zostaną cztery korony – Miss Nastolatek Śląska, Miss Nastolatek Zagłębia, Miss Śląska oraz Miss Zagłębia. W trzech pierwszych kategoriach będzie walczyło po 8 kandydatek, a o miano najpiękniejszej Zagłębianki powalczy 10 dziewczyn.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress