Zagrali dla Asi

2014-04-14

Policjanci i strażacy podczas swojej codziennej służby dbają o bezpieczeństwo każdego z nas. Tym razem mundurowi wspólnymi siłami postanowili pomóc swojej koleżance pokonać chorobę.

O walce z choroba jaką toczy Joanna Kosałka zrobiło się głośno w marcu tego roku, kiedy to strażacy OSP Grodziec zorganizowali internetową aukcję, dzięki której postanowili zebrać pieniądze na leczenie swojej koleżanki.

Dowiedzieliśmy się, że nasza koleżanka choruje na fibromatozę. Jest to dosyć rzadka choroba, na której leczenie potrzebna jest duża suma pieniędzy. Kolejki do lekarzy są długie, więc trzeba korzystać z wizyt prywatnych. Stwierdziliśmy, że musimy pomóc swojemu.

-mówi Jakub Sęczek, strażak OSP w Grodźcu.

Joanna  ma 30 lat. O tym, że jest chora, dowiedziała się w październiku 2013 roku. Pomoc jaką organizują dla niej znajomi jest ogromnym wparciem.

Jestem w wielkim szoku. Nie spodziewałam się, że osoby które znają mnie tak krótko zechcą mi pomóc bezinteresownie. Przyłączają się do tego również ludzie, których nawet nie znam. Dzięki temu nie jestem w stanie nawet na chwilę się załamać. Mobilizuje mnie to do dalszej walki i do tego by poradzić sobie z tą chorobą.

- komentuje Joanna Kosałka.

W pomoc Asi zaangażowała się również będzińska policja, z której inicjatywy w minioną niedziele zorganizowany został mecz charytatywny strażacy kontra policjanci.

Mecz ten zainicjowali policjanci, którzy zgłosili się do nas z takim pomysłem. Zgodziliśmy się na to i podjęliśmy się organizacji takiego wydarzenia.

- dodaje odpowiedzialny za organizację meczu, Jakub Sęczek.

O oprawę muzyczną podczas całego wydarzenia zadbał najmłodszy DJ w Polsce.

Jakieś sześć lat temu wciągnął mnie do grania mój tata. Początkowo odpychałem się od tego nogami i rękami, ale ostatecznie stwierdziłem, że jest to fajna sprawa.

- mówi mający zaledwie 13 lat,  Dj Petro Style.

To było ciekawe wydarzenie i to w bardzo szczytnym celu.

Tu nikt nie będzie patrzył na wynik meczu. Z pewnością spotkanie będzie bardzo zacięte. Najważniejszy jest jednak cel i stąd myślę, że niedługo pojawi się tu jeszcze więcej osób. Warto wspierać takie akcje.

- mówi Emil Bystrowski, przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego.

W przypadku każdego nowotworu liczy się czas. Na wizytę u onkologa czeka się bardzo długo, dlatego chorzy często decydują się na prywatne wizyty u lekarzy specjalistów. Podobnie jest w przypadku Asi, która tak dzielnie walczy z chorobą.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress