Zamyślenia Wielkopostne

2014-04-08

Co roku w okresie Wielkiego postu w urokliwej i piękniej świątyni w Sławkowie organizowane są Zamyślenia Wielkopostne. Najpiękniejszym pieśniom kościelnym czasu wielkiego postu w wykonaniu chóru Cantamus Domino, towarzyszyła recytacja poezji w wykonaniu Wojciecha Paculi.

Stojący pośród wiekowych lip kościół parafialny w Sławkowie w minioną niedziele był świadkiem spektaklu słowno – muzycznego, który odbył się w ramach corocznych Zamyśleń Wielkopostnych. – To jest wydarzenie, które od pięciu lat wpisuje się w krajobraz kulturalny Sławkowa. Oby to wydarzenie trwało, bowiem sprawia ono że z pomocą muzyki potrafimy zbliżyć się do pana Boga. – mówi proboszcz parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie, ks. dr Wojciech Kowalski.

Tegoroczny spektakl zaprezentowany w sławkowskiej świątyni miał szczególny charakter, bowiem zbiegł się on z jubileuszem pięciolecia istnienia chóru Cantamus Domino. – Jest to wydawałoby się bardzo krótki okres, natomiast w tym czasie pracowitość chórzystów spowodowała, że nie tylko jest słyszalny w Sławkowie, ale i w powiecie oraz za granicami naszego kraju. – mówi wicestarosta będziński, Rafał Adamczyk.

Występ znanego w cały powiecie chóru jak zawsze był dla wiernych chwilą wyjątkową. - Ja to bardzo przeżywam , jestem również bardzo wzruszona. Chcę również podkreślić, że Pani Gosia to wyjątkowo uzdolniona osoba, która potrafi pociągnąć za sobą wiele osób. – komentuje jedna z mieszkanek Sławkowa

Tak ciepłe słowa, płynące prosto z serca są dla członków chóru nagrodą za trud jaki wkładają oni w każdy nawet najmniejszy element swoich występów. – Wychodząc z kościoła wszyscy zauważyliśmy, że przyszło dosyć dużo osób, słuchających i wiernych. To znaczy, że może czują coś do nas i podoba im się to co robimy. – mówi Tomasz Prowancki, członek chóru.

Jak powiedziała nam Małgorzata Kostka kierowniki chóru, ten jubileusz choć jest mały, to bardzo cieszy. – Można nawet powiedzieć, że jest to malutki jubileusz, ale tych pięć lat to jest mnóstw prób i wiele pracy, od rzeczy większych po najmniejsze szczegóły, które podczas występów mają bardzo istotne znaczenie. -komentuje dyrygent chóru, Małgorzata Kostka.

Chór Cantamus Domino od lat pokazuję jak ważną rolę w ich życiu odgrywa muzyka i wiara. Ich ogromną pasje usłyszeć możemy w każdym wydobytym dźwięku i niech tak pozostanie już na zawsze.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress