American Day 2

2014-05-19

W niedzielę 18 maja drużyna Zagłębie Steelers Intepromex na własnym boisku pokonała Warsaw Sharks 27:16. Spotkanie zostało rozegrane w ramach American Day 2.

Po tygodniu fatalnej pogody w końcu wyszło słońce, tym samy kolejny American Day można zaliczyć do udanych imprez.

American Day 2 tym razem w Będzinie, zaczynaliśmy rok temu w Sosnowcu meczem derbowym z Silesia Rebels, niestety ten zespół gra teraz w drugiej lidze, a większość zawodników dołączyła do naszego zespołu, dzięki czemu stworzyliśmy na prawdę dobry zespół na południu Polski.

- mów Michał Wasik z Zagłębia Steelers.

Podczas imprezy zorganizowanej przez Zagłębie Steelers mogliśmy podziwiać amerykański futbol motocykle i oczywiście kultowe samochody.

Przed wszystkim możemy zobaczyć Lincolna Town Cara 123, jeden z dłuższych modeli Signature. Można zobaczyć również inne amerykańskie samochody typu Lincoln Premiere z 1926 roku, Riviere.

- mówi Agnieszka Lazar, miłośniczka amerykańskich samochodów

Miłośnicy amerykańskich czterokołowców nie zapominali dla kogo zorganizowano tą wyjątkową imprezę. Wszystkie zebrane środki przeznaczone będą na leczenie fanki Steelersów – Izy Słowik, która straciła nogę w wypadku tramwajowym.

Jestem bardzo zadowolona, że ktoś rzucił pomysł z Amerykańskim Dniem,  fajnie że panowie tutaj grają.

- komentuje Iza Słowik.

Szczytny cel i dużo sportowych emocji, ta impreza po prostu musiała się udać. W ramach American Day naprzeciw siebie stanęli -zawodnicy Zagłębia Steelers i Warsaw Sharks. Futboliści z Zagłębia walczyli o awans.

Mecz jest bardzo zacięty, nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tak ciężko. Rekiny na prawdę zrobiły duży progres w porównaniu z zeszłym rokiem, my zresztą też i widać że w tym roku nie ma już złośliwego podziału na top ligę A i top ligę B.

- dodaje Michał Wasik.

Zawodników z zagłębia dzielnie wpierali licznie zgromadzeni na trybunach kibice. Steelersi ostatecznie pokonali swoich rywali z Warszawy 27:16.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress