Brak ciepłej wody na Syberce

2014-05-30

Mieszkańcy Będzińskiego osiedla Syberka muszą przygotować się na pewne niedogodności. Od poniedziałku do piątku (2-6 czerwca) nastąpi przerwa w dostawie ciepłej wody dla mieszkańców tej części Będzina.

fot. mat. prasowe

Brak ciepłej wody jest spowodowany modernizacją sieci ciepłowniczej przeprowadzaną przez TAURON Ciepło. Prace wykonywane w Będzinie to część największej w historii województwa śląskiego modernizacji sieci ciepłowniczej, wartej 118,9 mln zł ( więcej informacji na temat tej inwestycji znajdziecie w naszym materiale z 25.02.2014 , który możecie obejrzeć tutaj)

Poza przerwą w dostawie ciepłej wody nie przewidujemy innych niedogodności dla mieszkańców.

– mówi Grzegorz Bednarski, Dyrektor Departamentu Rynku i Ciepła w TAURON Ciepło.

Zasadnicze prace w Będzinie Syberce dobiegają już końca i nie przewidujemy żadnych opóźnień. Całkowite zakończenie prac w tym obszarze, przewidujemy na koniec października tego roku, jednak ciepło nową siecią zostanie poprowadzone już pod koniec sierpni.

– dodaje.

Powodem prac modernizacyjnych wykonywanych na sieci ciepłowniczej, jest jej wiek. Jak informuje Tauron Ciepło ponad 70 proc. długości sieci objętych inwestycją ma więcej niż 21 lata, a najstarsze odcinki mają nawet 40 lat.

Ciepłej wody przez 5 dni nie będą miały budynki zlokalizowane przy ul. Kniewskiego 1-4, 6, 8, ul. Rutkowskiego 1, 2, 2a, 3, 3a, 4, 5, 7 oraz ul. Rewolucjonistów 1, 1a, 2-8, 8a, 9-16.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress