Dron z kamerą w służbie miasta

2014-05-28

Jeden z radnych Dąbrowy Górniczej wpadł na oryginalny i niecodzienny pomysł. Chcąc walczyć z nieodpowiedzialnymi kierowcami Tomasz Osuszek z klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej zaproponował zakup drona do monitorowania miejskich terenów.

Latający dron z kamerą miałby monitorować tereny nad jeziorami Pogoria, okolicznymi lasami oraz Pustynią Błędowską. Jak uważa samorządowiec:

Quadowcy to problem znany u nas od dawna. Myślę, że zakup drona mógłby pomóc w jego rozwiązaniu.

Pomysł radnego pozytywnie oceniają policjanci, bowiem taki sprzęt mógłby okazać się niezastąpiony w przypadku zabezpieczania imprez masowych. Jak podkreśla Mariusz Miszczyk, Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej jest otwarta na wszelkie formy współpracy.

Jak czytamy na stronie Polskiej Agencji Prasowej, Bartosz Matylewicz, rzecznik prasowy miasta mówi, że choć pomysł jest bez wątpienia oryginalny, to decyzja o zakupie takiego sprzętu będzie możliwa dopiero wtedy gdy producent będzie w stanie zapewnić, że ich drony nie będą nie będą uciekać ich operatorom .

Rzecznik Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej odwoływał się w swojej wypowiedzi do sytuacji jaka miała miejsce 7 maja, kiedy to polscy żołnierze podczas ćwiczeń zgubili drona za 100 tys. zł. Bezzałogowy samolot został odnaleziony po około 48 godzinach.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress