Juwenalia w Zagłębiu

2014-05-21

Fantazyjne przebrania i głośna muzyka wprawiły w osłupienie mieszkańców Sosnowca i przypadkowych przechodniów. Uspokajamy, to tylko studenci podczas juwenaliów.

Przez cztery dni będziemy rządzić Sosnowcem, dzisiaj jest nasze święto i my będziemy się dobrze bawić.

- takimi słowami rozpoczęcie studenckiego święta komentowała Magdalena Patryka, która prowadziła Bajkowy Korowód.

Motywem przewodnim tegorocznego korowodu byli bohaterowie bajek. Przekrój postaci był naprawdę szeroki, bo w przemarszu wzięli udział m. in. wróżka, kilka księżniczek, czerwony kapturek, postacie z Toy Story oraz mało bajkowa zwyciężczyni Eurowizji Conchita.

Na Eurowizji było po prostu świetnie, jestem zadowolony z pierwszego miejsca, nie spodziewałem się tego. Jestem zaskoczona i zdruzgotana całą sytuacją, ale oczywiście się ciesze. Dostałam dużo pieniążków i teraz mogę rozwinąć swoją karierę.

- mówi wschodząca gwiazda.

Barwnie poprzebierani młodzi ludzie przeszli ulicami Sosnowca spod Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego pod Urząd Miejski, gdzie przed godziną 13.00 odebrali Klucze do Miasta z rąk Prezydenta Górskiego.

Ja patrząc na organizacyjne przygotowanie i temperament widzę, że miasto jest w dobrych rękach, ale również nogach jak patrzę.

- mówił z uśmiechem Kazimierz Górski, prezydent Sosnowca.

To jednak dopiero początek wielkiego studenckiego święta w Zagłębiu, żacy z naszego regionu będą bawić się do soboty włącznie.

Ostatni dzień to impreza klubowa w Farmaconie, motyw przewodni to Juwenaliowe Singiel Party, serdecznie zapraszamy.

- mówi Tomasz Dudziak, główny koordynator Juwenaliów Zagłębia.

Studentom szykuje się zatem energetyzujący tydzień pełen świetnej zabawy, co ciekawe już w przyszłym tygodniu ruszą Juwenalia Śląskie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress