Już jutro można zacząć świętować

2014-05-20

Już w środę 21 maja w Zagłębiu rozpocznie się wielkie studenckie święto, które potrwa aż 4 dni, czyli Juwenalia Zagłębiowskie powracają do starych tradycji. Zobacz program. 

Juwenalia stanowią okazję do integracji srodowisk studenckich uczelni z całego Zagłębia Dabrowskiego.

W tym roku Juwenalia powracają do świetnej formy, w zeszłym roku była to impreza klubowa, w tym roku wychodzimy na miasto. Wszystko wraca do pięknych tradycji. Chcemy, aby te Juwenalia zrzeszały studentów z całego Zagłębia Dąbrowskiego.

- tłumaczy rzecznik Juwenalii, Klaudia Lubszczyk.

Studenckie wydarzenie otworzy Zagłębiowski Korowód, którego motywem przewodnim są postacie z bajek. Studenci wystartują w środę w samo południe spod Wydziału Filologicznego w Sosnowcu i przejdą ulicami Orlą, Ślimakiem, Mościckiego pod Urząd Miejski. Tam przekazane im zostaną klucze do miasta.

Dzień później w klubie Remedium odbędzie się  impreza American Day & Night. Wspólna zabawa rozpocznie się w ogródku klubu już o 17. W trakcie korowodu będą rozdawane kupony na kiełbaski.

Około godziny 18:30 zaplanowano karaoke na świeżym powietrzu. Między godziną 21 a 22 zabawa przemieni się w “American Night” i przeniesie się do środka klubu.

W piątek 23 maja studenci przeniosą się na ulicę Kresową pod Stadion Ludowy. Tam zagrają: Power Play, Chwytak & DJ Wiktor, Format ZE+Luks Mamilion, a gwiazdą wieczoru będzie Vavamuffin. Start imprezy o 16. Święto studenckie zakończy Single Party.

Autor: Agnieszka Niewolańska

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress