Majówka w stylu country

2014-05-13

Pomimo chłodnej i wietrznej pogody, humor oraz nastrój nie opuściły uczestników tegorocznej majówki, która odbyła się 11 maja w budynku remizy OSP w Dąbiu. Hasłem przewodnim niedzielnej imprezy był styl country.

Na scenie zaprezentowały się gminne zespoły śpiewacze, których członkowie w kolorowych strojach z cowboyskimi akcentami oraz skocznymi piosenkami porwali licznie zgromadzoną publiczność do wspólnego śpiewania i zabawy.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników ciekawą niespodziankę, jaką były konkurencje sportowe. Chętni zawodnicy, mogli zgłosić się do czterech konkurencji tzw. maczugi, która polegała na pięciokrotnym odbiciu papierowym kijem baseballowym piłeczek tenisowych. Po zaciętej dogrywce zwycięzcą konkurencji zostali państwo Halina i Władysław Gancarz.

Kolejną dyscypliną w której rywalizowali ochotnicy był rzut drewnianym balem. W tej zabawie bezkonkurencyjny okazał się pan Zenon Będkowski rzucając balem na odległość ponad 4,5 metra.

Najbardziej emocjonujące okazały się konkurencje: przeciągania liny, w której zwyciężyli panowie Mieczysław Horzela oraz Tadeusz Woźniak.

W cięciu drzewa piłą stylem „moja-twoja” w sportowe szranki stanęły, aż 4 pary w tym reprezentantki zespołu Górzanie, które zajęły drugie miejsce przecinając drzewo w nieco ponad 30 sekund.

*Opis pochodzi z Urzędu Gminy Psary.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress