Motocykliści dla dzieci

2014-05-27

To ludzie o wyjątkowo wielkim sercu, dla których uśmiech na twarzach dzieci to sprawa priorytetowa – mowa oczywiście o motocyklistach ze Stowarzyszenia Dawcy Uśmiechu.

Tym razem dzięki ich zaangażowaniu wychowankowie domów dziecka spędzili dzień w Śląskim Wesołym Miasteczku.

Udało nam się za pomocą i wsparciem Urzędu Marszałkowskiego, Zarządu Wesołego Miasteczka, policjantów i wszystkich których tutaj widzicie zaprosić i spełnić marzenia tych dzieciaczków z domów dziecka. Dzisiaj przyjeżdża 480 dzieciaczków plus nasza tutaj obstawa.

-mówi Ewa Ryłko, prezes Stowarzyszenia Dawcy Uśmiechów.

Zaproszone dzieci mogły korzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji.

To taki Dzień Dziecka dla tych dzieciaków, co prawda tydzień przed oficjalnym otwarciem miasteczka, ale to myślę logistycznie i z korzyścią dla nich bo będą spokojnie mogli skorzystać sobie z urządzeń, które są dostępne i tego wszystkiego co Śląskie Wesołe Miasteczko może dla nich przygotować.

-komentuje Paweł Cebula, dyrektor Śląskiego Wesołego Miasteczka w Chorzowie.

Trzeba przyznać, że radości było co niemiara, dzięki czemu uśmiech nie schodził nikomu z twarzy.

Bardzo mi się to podoba, czasami raz na rok się to zdarza, a w ogóle Dawcy Uśmiechu często nam robią takie wyjścia czy na Expo Silesie, czy tutaj bądź jakieś inne miejsca na Dzień Dziecka.

- mówi Emil, wychowanek jednej z katowickich placówek.

Swojego zadowolenia nie ukrywali również opiekunowie.

Jest to wspaniała okazja żeby przeżyć różne piękne chwile, dzieci maja jednak różne przeżycia, czasami w domu nawet nie miały okazji być w takich miejscach, także bardzo się cieszymy, dzieci są zadowolone.

- mówi Karolina, opiekunka z Domu Dziecka Tęcza w Katowicach.

Nie ma się co dziwić, bo bez pomocy z zewnątrz, dzień spędzony w wesołym miasteczku byłby niemożliwy.

Rozmawiałam z wychowawcami i dyrektorami domów dziecka i niestety mówili, że nie są w stanie zapewnić takiego wyjazdu, koszty przekraczają ich możliwości finansowe. Nam, tak jak mówię ukłonił się zarząd, urząd i pozwoli wpuścić nam dzieciaki non-profit.

- dodaje Ewa Ryłko.

Pomoc jaką oferują Dawcy Uśmiechu jest nieoceniona, to dzięki nim dzieci często pokrzywdzone przez los mogą oderwać się od codzienności i w pełni oddać zasłużonej zabawie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress