Sosnowiec – najmilszym miastem?

2014-05-13

Łamiemy stereotyp, że Sosnowiec to najbardziej nielubiane miasto w Polsce. A co gdyby okazało się, że Sosnowiec może być najmilszym miastem. Głosujcie. „Pokażmy, że Sosnowiec jest najmilszym miastem w Polsce” – do takiej akcji zachęcają Dumni Sosnowiczanie. Sprawdź szczegóły: http://www.fioletowastrona.pl/.

Bawi się cała Polska, a skoro zabawa to musi być uśmiech, takie są reguły tej gry, dlatego na poniższą wypowiedź reagujemy tylko z uśmiechem na twarzy:

Dlaczego na Tysiącleciu są najtańsze mieszkania? Bo jest widok na Sosnowiec.” Niestety przykra sprawa, ale chodzą takie stereotypy. „Oddajcie Krym, weźcie Sosnowiec”.

Sosnowiec ma szansę być najmilszym. W konkursie przyda się nie tylko szczęście w głosowaniu, ale trzeba też pokazać, że to szczęśliwe i miłe miasto.

Chodzi o II edycja konkursu Milki, na najmilsze miasto, i jest jeszcze jeden konkurs i szansa jak tłumaczy Mateusz Wiatr z Dumnych Sosnowiczan, na zmalowanie niezłej imprezy:

Drugi konkurs jest organizowany przez Rock Star Energy drink, który polega na tym, żeby najpierw zagłosować na Sosnowiec, jeśli uda nam się dostać do czołówki miast, będziemy mieć okazję zorganizować event młodzieżowy w Sosnowcu.

- mówi Mateusz Wiatr, Dumni Sosnowiczanie.

Najwyższa pora aby się zmobilizować, bo nasza sonda przeprowadzona w centrum Sosnowca, nie była najmilsza. Mieszkańcy nie typują swojego miasta, a bez zapału, do finału nie wejdziemy. Dużo czasu nie zostało, aby dostać się do czołówki musimy zacząć od zwykłego uśmiechu, a potem pozostaje już oddać swoje „szczęśliwe” głosy.

Ludzie reagują pozytywnie, udostępniają wydarzenie, promują ideę akcji i uważamy, że w tym roku mamy bardzo duże szanse, żeby zająć no może nie pierwsze miejsce, ale na pewno w czołówce.

-dodaje Mateusz Wiatr, Dumni Sosnowiczanie.

Jak tłumaczył jeden z mieszkańców Sosnowca, to najmilsze miasto trzeba darzyć wielkim uczuciem:

Trzeba mieć „feeling” do tego miasta, to jest trudno opisać słowami, trzeba to czuć.

- mówi mieszkaniec Sosnowca.

Stawka jest wysoka, bo chodzi o dwie duże imprezy, i jeszcze najmilszy pozycja – Sosnowca, jako ulubionego miasto w Polsce

Autor: Agnieszka Niewolańska

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress