Wspólna inwestycja powiatu i miasta

2014-05-10

Za niespełna miesiąc w Będzinie ruszy kolejny etap największej inwestycji drogowej w powiecie. Planowo inwestycja zakończy się pod koniec listopada.

W materiale z 15 listopada ubiegłego roku (do obejrzenia tutaj) informowaliśmy o zakończeniu drugiego etapu jednej z największych inwestycji drogowych w powiecie.

Po kilku miesiącach od oficjalnego otwarcia wyremontowanej ulicy Wolności i Barlickiego ma ruszyć kolejny remont. Tym razem modernizacji poddany zostanie ostatni odcinek tej drogi do granicy z Wojkowicami.

Trwa właśnie postępowanie przetargowe związane z remontem tego ostatniego odcinka, to jest ulica Barlickiego, odcinek o długości ponad dwóch kilometrów. W ramach prac przewidziana jest wymiana zniszczonej nawierzchni, ale także budowa chodników i ścieżki rowerowej.

- mówi Krzysztof Kozieł, rzecznik Starostwa Powiatowego w Będzinie.

Remont ulicy prowadzącej do Wojkowic ma rozpocząć się za niespełna miesiąc. Podobnie jak to było w przypadku wcześniejszych etapów inwestycji, również i ten będzie współfinansowany przez miasto Będzin.

Kwota około 1,4 mln złotych to jest dofinansowanie w ramach wspólnej inwestycji przez miasto Będzin.

- dodaje rzecznik starostwa.

Mieszkańcy Grodźca nie ukrywają swojego zadowolenia, w końcu każdy remont podnosi komfort jazdy podróżującym. Planowany remont ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze, której stan póki co pozostawia wiele do życzenia.

Jak będzie łatwiej dojechać w tę, czy w tę stronę to będzie wygodniej.

- mówi mieszkanka Grodźca.

Lepiej się jeździ gdy nie ma dziur, opona jak jest w gorszym stanie może strzelić.

-komentuje mieszkaniec Grodźca.

Całkowity koszt prac remontowych wyniesie 5,5 mln złotych. Jak informuje rzecznik Starostwa Powiatowego, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już pod koniec listopada odnowioną ulicą Barlickiego przejadą pierwsi kierowcy.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress