Zaczipuj swojego pupila

2014-05-27

Chcesz zachipować swojego pupila za darmo. W Sosnowcu będzie na to szansa i to już w najbliższą sobotę.

Wydział Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Miasta Sosnowca oraz Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami Nadzieja na Dom zapraszają mieszkańców Sosnowca 31 maja od godz.10 do Parku Sieleckiego na darmowe czipowanie zwierząt. Warunkiem zaczipowania jest posiadanie książeczki zdrowia czworonożnego przyjaciela (kota lub psa) oraz dowodu osobistego. Ilość czipów ograniczona do 100 szt.

Dlaczego oznakowanie swojego pupila jest tak ważne? – Co roku do schroniska dla bezdomnych zwierząt trafia tysiące psów i kotów. Wiele z nich wraca do swoich domów ponieważ dzięki elektronicznemu mikroczipowi możliwe jest szybkie ustalenie właściciela.

Na czym polega więc czipowanie psów i kotów?– Polega ono na wszczepieniu podskórnie zwierzęciu mikroprocesora, który jest wielkości ziarna ryżu. Sam czip posiada w sobie numer identyfikacyjny zwierzęcia, który pozwala na szybkie rozpoznanie, chociażby gdzie jest zameldowany i kto jest jego właścicielem.

Czy chipowanie jest niebezpieczne dla zdrowia psa / kota?– Jak już zostało wspomniane czip jest niewielki i wszczepia się go po lewej stronie szyi zwierzęcia poprzez zaaplikowanie go specjalną strzykawką. Sam zabieg trwa w granicach jednej minuty i nie powoduje w żadnym wypadku trwałego uszkodzenia skóry (blizny czy dziury). Implant (chip) jest bezpieczny i zwierzę, które go otrzymuje nie będzie miało związanych z nim żadnych powikłań czy objawów chorobowych.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress