15 – lecie Powiatu Będzińskiego

2014-06-30

W Teatrze Dzieci Zagłębia odbyła się gala 15 – lecia Powiatu Będzińskiego.Uhonorowano również pracowników służby zdrowia.

15 – leci

15 – lecie to moment podsumowania historii.

Początki powiatów ziemskich były trudne. To mieszkańcy mogą ocenić jak wiele zmieniło się  na terenie powiatu, przybyło  wiele nowych dróg powiatowych, wyremontowaliśmy kilka mostów, powstało kilka ciekawych inwestycji.

- mówi Krzysztof Malczewski, starosta będziński.

Na przestrzeni lat liczba radnych powiatu zmieniała się.

W pierwszej kadencji wszystkich radnych było ponad 50, w tym momencie radnych jest połowa, ci radni mają większe pole do popisu, mają więcej zadań do wykonania, ale spisują się bardzo dobrze.

- dodaje Krzysztof Malczewski, starosta będziński.

W tym roku, po raz drugi wręczone zostały również nagrody  im. dra Tadeusza Kosibowicza. Nagrodzono nimi pracowników służby zdrowia. Do komisji wpłynęło 6 wniosków.

Honorujemy osoby, które wspierają służbę zdrowia, są wybitnymi menagerami, lekarzami, pielęgniarkami  z otoczenia, którzy bardzo podobnie, jak dr Kosibowicz  bezinteresownie pomagają ludziom.

- podkreśla Emil Bystrowski, przewodniczący Rady Powiatu.

W kategorii lekarz nagrodę starosty będzińskiego otrzymał dr Maciej Hamankiewcz.

Ja odczytuje to jako nagrodę  dla całego zespołu lekarskiego, dla szpitalnictwa, w naszym mieście Będzinie.

- dodaje dr Maciej Hamankiewicz, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, ordynator oddziału chorób wewnętrznych w Szpitalu Powiatowym w Będzinie.

W kategorii pielęgniarka -  ratownik medyczny laureatką tegorocznej edycji została Marta Piórkowska, w kategorii menager służby zdrowia komisja wyróżniła dra Andrzeja Gładkiewicza, w kategorii sponsor służby zdrowia nagrodę odebrali Piotr Dworaczek i Beata Wiatr z PZU SA oddział w Dąbrowie Górniczej.

Wręczono również 2 odznaki honorowe, zasłużone dla województwa śląskiego. Złota powędrowała do Jerzego Krzemienia, srebrną otrzymał  Jan Powałka.

Dla mnie to duże wyróżnienie za działalność,  jaką prowadzimy w Czeladzi, to nagroda również dla moich członków, wspólnie realizujemy  wszystkie  przedsięwzięcia, ale przede wszystkim, to co robimy to chęć zostawienia historii  pokoleniu młodszemu.

- podkreśla phm. Jerzy Krzemień, przewodniczący Harcerskiego Kręgu Seniorów w Czeladzi, Hufiec Ziemi Będzińskiej.

Nagrodzonym gratulujemy, a powiatowi będzińskiemu życzymy kolejnych owocnych  15 lat działania.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress