Demonstracja w związku z aferą „podsłuchową”

2014-06-29

Klub Republikański w Sosnowcu we współpracy z Kongresem Nowej Prawicy i Partią Libertariańską zorganizował na „Patelni” w Sosnowcu demonstrację.

 

źródło: Klub Republikański w Sosnowcu

W ten sposób demonstrujący domagali się rozpisania przedterminowych wyborów parlamentarnych w związku z aferą „podsłuchową”.

Cynizm obecnego rządu sięgnął zenitu. Mieliśmy już aferę hazardową, Amber Gold, taśmy PSL-u. Nie pytamy kto podsłuchiwał, chcemy ukarania ludzi, którzy z premedytacją złamali przepisy konstytucji, chcemy ukarania łapówkarzy. Jeśli takich nadużyć dopuszczają się najwyżsi urzędnicy państwowi, możemy być pewni, że na szczeblu samorządowym dochodzi do jeszcze gorszych rzeczy. Mieszkańców tego kraju ograbiono na 150 mld zł z OFE, polską przedsiębiorczość zabija wszechobecna biurokracja. Najwyższy czas powiedzieć – dosyć.

- mówi Kamil Stolarski, prezes Klubu Republikańskiego w Sosnowcu.

Według przedstawicieli Klubu Republikańskiego w Sosnowcu ekipa rządząca od dawna nie liczy się ze zdaniem społeczeństwa. Do opinii publicznej trafia wyłącznie to co jest aktualnie jest wygodne dla polityków.

Obecnie rządzący pokazali już wiele razy, że nie szanują społeczeństwa i prawa. Przykłady można mnożyć – zaczynając od kradzieży środków z OFE, poprzez wzrost podatków (np. VAT do 23%), kończąc na ostatnich taśmach „Wprost”. Politycy partii rządzącej odwracają uwagę od sedna sprawy – dla opinii publicznej nieważne jest kto nagrywał, ale istotne jest co zostało nagrane. Nagrania wskazują na złamanie Konstytucji oraz to, z czym jako społeczeństwo mamy problem, czyli korupcja, kumoterstwo oraz nepotyzm. Uważam, że w tej sytuacji powinny odbyć się wcześniejsze wybory.

- komentuje Mateusz Wiatr z Klubu Republikańskiego w Sosnowcu.

Podczas demonstracji nie domagano się wyłącznie przejrzystości działań na szczeblu władz centralnych. Dla sosnowiczan równie ważne powinno być to co dzieje się na ich lokalnej scenie politycznej.

Wiemy, że politycy na szczeblu ministerialnym oraz szefowie najważniejszych instytucji w Polsce spotykają się w knajpach w Warszawie i rozmawiają, zawierają umowy, tworzą układy mające na celu czerpanie osobistych korzyści z żerowania na Polakach, korzystania z patologicznego systemu władzy w III Rzeczypospolitej. Właściwe pytanie, jakie zadaję tutaj z Sosnowca, jako przedstawiciel Kongresu Nowej Prawicy brzmi: jakie umowy, jakie układy, jakie podejrzane interesy załatwiają samorządowcy z PO, z SLD, „Niezależnych” M. Adamca tutaj w Sosnowcu? Za jakie osobiste i polityczne korzyści sosnowieckich polityków cierpią sosnowiczanie? KNP domaga się przejrzystości działania władz lokalnych.

 - mówi Dominik Kowalski, Sekretarz Regionu Śląsko – Dąbrowskiego Kongresu Nowej Prawicy

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress