Mistrzostwa w saunie

2014-06-20

Wyjątkowe mistrzostwa wciąż trwają. Termy Rzymskie w Czeladzi na kilka dni stały się stolicą mistrzów saunowania.

 

To już druga tego typu impreza, która odbywa się w Pałacu Saturna. Tegoroczne Mistrzostwa zostały objęte patronatem honorowym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Bardzo jesteśmy wdzięczni Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu, że docenił naszą prace w krzewieniu kultury saunowej w Polsce oraz w organizowaniu takich zawodów. Wiemy, że sauna jest nieodzowną rzeczą dla sportowców, a przede wszystkim olimpijczyków.

-mówi Leszek Pustułka, właściciel Pałacu Saturna.

W Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Saunamistrzów udział bierze udział 38 Saunamistrzów z Polski, w tym ubiegłoroczna mistrzyni Izabela Żołądź.

Nie spodziewałam się, że będę coś takiego robić, myślałam o tym bardziej w kwestii zabawy. Wcześniej faktycznie bardzo lubiłam sauny, ale nigdy nie spodziewałam się, że będę występowała w takiej roli i okazało się, że jest to naprawdę fajną zabawą i dopóki jest to zabawa to jest rewelacja.

- mówi Izabela Żołądź, Mistrzyni Polski 2013.

Do walki stanęło również dziewięciu zawodników z zagranicy, wraz ze światowej klasy Saunamistrzami na czele z Mistrzem Świata 2013 – Faridem Atai.

Goście, którzy wchodzą do sauny muszą zostać zaskoczeni niezwykłą historią, mają dostać dosłownie gęsiej skórki. Ja wchodząc do sauny zapominam o wszystkim i staram się zrobić fantastyczny pokaz, tak aby każdy był zachwycony.

- mówi Farid Atai, Mistrz Świata 2013.

Zawody odbywające się w Czeladzi są jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Świata Afguss WM, które odbędą się w Termach Busloo w Holandii.

Na pełny materiał z Mistrzostw zapraszamy już w poniedziałek.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress