Nowoczesna przychodnia

2014-06-06

Dobiegła końca modernizacja Przychodni Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego przy ul. Szpitalnej 1. Tutaj też otworzyły się przeniesione z ul. Zegadłowicza poradnie: Poradnie Onkologiczna, Chirurgiczna Ogólna, Proktologiczna, Chorób Piersi I, Poradnia Profilaktyki Chorób Piersi II wraz z Rejestracją.

Niech to wycięte podczas otwarcia serce będzie symbolem nowoczesnej przychodni, która w tym tygodniu została otwarta na terenie Szpitala Miejskiego w Sosnowcu-Zagórzu. W końcu lekarze, którzy wkładają serce w swoją pracę są zdecydowanie najlepszymi specjalistami.

Jest zawsze pacjent, pielęgniarka, lekarz i między nimi musi być odpowiednia chemia, nie tylko ta tutaj w postaci laboratoriów, w postaci leków i innych rzeczy, ale ta ludzka.

- mówi Kazimierz Górski, prezydent Sosnowca.

W oddanej do użytku przychodni przy ulicy Szpitalnej działają poradnia ogólna oraz nocna i świąteczna opieka zdrowotna. W dwupiętrowej przychodni mieszkańcy mogą skorzystać również z opieki lekarzy specjalistów.

Taki był nasz zamiar, jest to nieliczny obiekt w województwie śląskim gdzie mieści się ponad 25 poradni specjalistycznych z takim standardem i komfortem obsługi pacjenta. Mamy tutaj praktycznie wszystkich specjalistów, system rejestracji, call center gdzie pacjent może się zarejestrować.

- wyliczał Artur Nowak, prezes zarządu Sosnowiecki Szpital Miejski Spółka z o.o.

Modernizacja placówki rozpoczęła się sześć lat temu. Jesienią 2010 r. kosztem 11 mln zł przebudowano tu i unowocześniono pomieszczenia na potrzeby Oddziału Położniczo-Ginekologicznego oraz Oddziału Noworodków. W kolejnych latach modernizację przeszedł m.in. Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej 

Od 2008 roku wydatkowaliśmy na inwestycje szpitalne ponad 60 mln złotych, jest to już kwota, licząc obecne inwestycje, blisko 70 mln złotych. Rozpoczęliśmy inwestycję od infrastruktury technicznej, więc początkowo nie wiele było widać.

- mówi Aneta Kawka, dyrektor ds. administracyjnych, członek Zarządu Szpitala.

Podczas otwarcia przychodni prezydent sosnowca mówi o realizowanych inwestycjach, które miały na celu poprawę jakości opieki zdrowotnej dla mieszkańców.

Pomału, pomału zbliżamy się do standardów europejskich, które były narzucone Polsce i niestety wiele placówek jeszcze ich nie spełni i jest to przesunięte w czasie. My się staramy w tym horyzoncie czasowym, który jest na to przewidziany, ten standard uzyskać.

- komentuje prezydent Sosnowca.

Remonty w szpitalach są dziś niezwykle ważne, gdyż jak mówi Arkadiusz Chęciński wicemarszałek województwa śląskiego, nowa perspektywa finansowa nie przewiduje budowy kolejnych obiektów.

W ogóle nowa perspektywa finansowa jest skonstruowana tak, że kończymy z budowaniem nowych obiektów, chyba że będzie to niezbicie pokazane, że obiekty istniejące są już byt małe i trzeba je rozszerzać, ale to będą naprawdę wyjątki.

- mówi Arkadiusz Chęciński, wicemarszałek województwa śląskiego.

Jeszcze kilka lat temu ten Szpital Miejski był bardzo zadłużony, dziś na szczęście sytuacja w której niegdyś znajdowała się placówka jest to tylko złym wspomnieniem.

Szpital jest w dobrej sytuacji finansowej, był w bardzo złej, był niewydolny ekonomicznie i finansowo, dzisiaj drugi rok z rzędu mamy dodatni wyniki finansowy, jesteśmy samodzielni.

- mówi prezes szpitala.

To nie koniec zmian jakie czekają sosnowiecki szpital, w tym roku w placówce planowane jest rozpoczęcie najważniejszego przedsięwzięcia- budowy bloku operacyjnego, który ma być wyposażony w 6 sal, odział intensywnej opieki medycznej oraz łóżkowy interdyscyplinarny oddział zabiegowy.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress