Plecak, a w nim ostra amunicja

2014-06-11

25-letni mieszkaniec Sosnowca posiadał ponad 30 sztuk ostrej amunicji. Mężczyzna naboje schował w swoim plecaku, teraz grozi mu wiezienie.

Źródło: KMP w Sosnowcu

Wywiadowcy z Wydziału Prewencji sosnowieckiej komendy policji zatrzymali 25-latka po tym jak w jego plecaku ujawnili nielegalną amunicję. Podczas zatrzymania mężczyzna był agresywny i arogancki. Dodatkowo wynik badania jego stanu trzeźwości wskazał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu.

Przy zatrzymanym stróże prawa zabezpieczyli 34 naboje. Zanim policjanci podjęli decyzję o wylegitymowaniu mężczyzny zauważyli, że szybkim krokiem zbliża się z plecakiem w ich stronę. Nagle gwałtownie zmienił kierunek i pośpiesznie wszedł w pobliski las.

Sosnowiczanin usłyszał już zarzut związany z nielegalnym posiadaniem amunicji, za co wedle polskiego prawa karnego grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

Jak czytamy w rozdziale XXXII Kodeksu Karnego, zatrzymany popełnił przestępstwo przeciwko porządkowi publicznemu i podlega pod Art. 263. § 2 który mówi:

Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress