Pomagają przetrwać upały

2014-06-11

Kurtyny wodne robią się coraz popularniejsze, już od kilku sezonów uruchamiane są podczas upałów w najbardziej ruchliwych miejscach polskich miast. Urządzenia wytwarzające wodną mgiełkę, w której każdy może się ochłodzić dają już ukojenie mieszkańcom Będzina i Dąbrowy Górniczej. 

Kurtyny wodne niosą niemal natychmiastowe wytchnienie od żaru lejącego się z nieba.W miastach Zagłębia Dąbrowskiego są one uruchamiane przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, gdy temperatura odczuwalna przekroczy 30 stopni Celsjusza.

Gdzie dokładnie znajdziemy takie kurtyny? W centrum Dąbrowy Górniczej zlokalizowane są one przed Pałacem Kultury Zagłębia oraz przy wejściu do Parku Hallera. W Będzinie umieszczono je w okolicy sklepu Kaufland, na placu 3 Maja oraz w parku na Dolnej Syberce.

Z informacji jakie uzyskaliśmy z Wydziału Informacji, Promocji i Turystyki sosnowieckiego magistratu wynika, że również w tym mieście mieszkańcy Zagłębia będą mogli liczyć na ochłodę w upalne dni. O tym w jakich miejscach zostaną postawione wodne wachlarze zadecyduje Wydział Gospodarki Komunalnej. Informacja ta ma się pojawić w ciągu najbliższych dni.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress