„Sprzedawał” prawa jazdy

2014-06-25

Funkcjonariusze katowickiej policji zatrzymali 26-letniego mieszkańca Będzina, który w sieci oferował pomoc w uzyskaniu praw jazdy.

Młody mężczyzna chcąc ponieść swoją wiarygodność przed potencjalnymi nabywcami nielegalnie zdobytego „prawka” powoływał się na rzekome wpływy w ośrodkach egzaminacyjnych WORD-u.

Mieszkaniec Będzina ogłaszał się na jednym z portali internetowych, oferując załatwienie egzaminu na prawo jazdy i samego dokumentu. Deklarował, że może to być dokument na każdą kategorię pojazdu.

Jego usługi kosztowały od dwóch do trzech tys. złotych. Warunkiem rozpoczęcia negocjacji było wpłacenie na konto przestępcy kilkuset złotych zaliczki. Po  jej wpłaceniu kontakt z nim się urywał.

-mówi komisarz Jacek Pytel, rzecznik KMP w Katowicach,

Policjanci i prokuratura ustalili, że w taki sposób uprawnienia do kierowania chciało zdobyć 16 osób. Będzinianin usłyszał już 16 zarzutów tzw. płatnej protekcji, a osoby, które w nielegalny sposób chciały sobie załatwić prawo jazdy odpowiedzą za udzielenie korzyści majątkowej. Podejrzanym (zarówno sprzedającemu jak i kupującym) grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress