Sarna może być przyczyną groźnego wypadku! Co zrobić w takiej sytuacji?

2014-06-04

Dzik czy sarna to zwierzyna, którą spotykamy nie tylko w chronionych parkach krajobrazowych, ale niestety w pobliżu domostw czy na drogach. Wczoraj przed północą sarna była przyczyną kolizji, do jakiej doszło na dąbrowskiej ekspesówce S1. Wiecie jak się zachować?

fot. mat. prasowe

Spotkanie ze zwierzęciem jest niebezpieczne dla obu stron. Niestety na drodze zdarzają się kolizje, ponieważ przed nami znajduje się zdezorientowane zwierze, a my sami nie wiemy co robić. W wyniku zdarzenia na S1 nie ucierpiał żaden pasażer. W rejonie mostu drogowego przy ul. Podlesie kierujący osobowym volkswagenem zderzył się z sarną, która nagle wbiegła na jezdnię z przydrożnego lasu. Zwierze następnie przeskoczyło przez barierkę oddzielającą pasy ruchu i ponownie zderzyło się z jadącą w przeciwnym kierunku toyotą po czym padło.Podróżując zwracajmy uwagę na pobocze. Jeśli mamy przed sobą widok przerażonego zwierzęcia, zwolnijmy i użyjmy klaksonu. W takich wypadkach nie włączajmy długich świateł.

Nie powinniśmy lekceważyć odblasków, jeśli widzimy je w pobliżu drogi, mogą być to reflektory pojazdu odbijające się w oczach zwierząt. Gdy zobaczymy na drodze pojedyncze zwierze należy zachować ostrożność – za nimi mogą podążać inne zwierzęta.

Wypadek z udziałem zwierząt! – należy zachować spokój, zjechać na pobocze, włączyć światła awaryjne, zabezpieczyć miejsce wypadku trójkątem ostrzegawczym. Natychmiast należy zadzwonić pod numer alarmowy 112 celem sprowadzenia leśniczego lub weterynarza. Nie zabieramy zwierzęcia do samochodu! Nie dotykamy rannego zwierzęcia, czekamy na pomoc! – opisuje policja.

Autor: Agnieszka Niewolańska

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress