Wiosenne remonty

2014-06-13

Wiosenna aura sprzyja nie tylko dobremu samopoczuciu, ale także realizacji licznych inwestycji drogowych.

Remontów jest sporo, a wraz z nimi często pojawiają się częściowe utrudnienia.

Są, ale widzi pani jak zasuwam jak trzeba, to trzeba, nie ma żadnego problemu i dobrze nareszcie zaczniemy żyć normalnie.

- mówi Jadwiga.

W Będzinie drogowcy pracują już między innymi na ulicy Sączewskiego i Świerczewskiego. Prace remontowe rozpoczęły się również na ulicy Sienkiewicza. Do tej pory wycięte zostały tam znajdujące się za blisko jezdni drzewa.

Drzewa to są praktycznie niepotrzebne w takim miejscu. Przecież one utrudniają przejazd, tak jak tam do logistyki dojeżdżają ciężarowe samochody, które mają problem tam się minąć. Trzeba czekać, żeby jeden samochód przejechał, aby drugi mógł się zmieścić.

- mówi Władysław.

Remont ul Sienkiewicza ma objąć odcinek od wiaduktu kolejowego, znajdującego się przy skrzyżowaniu z ulicą Kościuszki do skrzyżowania z aleją Kołłątaja, w sumie 850 metrów.

Pierwszy etap inwestycji jest w roku bieżącym, natomiast drugi etap w 2015 roku. W chwili obecnej trwają roboty rozbiórkowe, usuwanie istniejących krawężników i chodników jak również wycinka drzew. W zamian za to powstaną nowe chodniki oraz nasadzenia drzewek niskopiennych.

- mówi Sebastian Szaleniec, członek zarządu powiatu będzińskiego.

Stan ulicy Sienkiewicza od dawna pozostawia wiele do życzenia. W drodze nie brakuje dziur i nierówności.

Inwestycja ta poprawi bezpieczeństwo naszych mieszkańców naszego powiatu zarówno pieszych jak i w ruchu drogowym.

- dodaje Sebastian Szaleniec.

Prace związane z modernizacją ulicy Sienkiewicza zostały rozłożone na dwa lata. Nawierzchnia jezdni wymieniona zostanie dopiero w przyszłym roku,

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress