Zbigniew Bródka w Dąbrowie Górniczej

2014-06-13

Mistrz olimpijski z Soczi odwiedził Dąbrowę Górniczą. Panczenista Zbigniew Bródka poprowadził trening rolkarski, który poprzedziła rozgrzewka.

Jazda na rolkach i łyżwach to jak mówi jeden z mieszkańców dąbrowy Górniczej podobne do siebie dyscypliny.

Na początku jeździłem bardzo dużo na łyżwach, tata mnie nauczył. Potem lód się skończył, odwilż i trzeba założyć coś innego, więc założyłem rolki. Łyżwy a rolki to ewidentnie to samo.

- mówi Kuba Bukowski, mieszkaniec Dąbrowy Górniczej.

Na wspólna przejażdżkę z mistrzem Bródką wybrały się osoby, dla których jazda na rolkach jest pasja i sposobem na życie.

Jeżeli jest się zakochanym w jeździe na rolkach, tak jak jest to w moim przypadku, to spędza się na nich w zasadzie każdą wolną chwilę, żeby na tych rolkach jak najwięcej pojeździć. Pogoda idealna, do tego jeszcze wizyta nad Pogorią mistrza to już wystarczy, żeby przyjechać tutaj na miejsce.

- mówi Łukasz Adamczyk.

Nie brakowało również „świeżaków”, dla których trening z mistrzem były znakomitą okazją do nauki poprawnej techniki jazdy.

Moja historia z rolkami jest dosyć krótka, pierwsze rolki kupiłam dwa tygodnie temu. Myślę, że dzisiejszy dzień to świetna okazja, żeby wzorować się na mistrzu i nabrać dalszej motywacji do treningów.

 - mówi Marta Bukowska, mieszkanka Dąbrowy Górniczej.

Trzeba przyznać, że ścieżki wokół Pogorii III idealnie nadają się do uprawiania rolkarstwa. Co jednak gdy jazda rekreacyjna już nam nie wystarcza i zaczyna się marzyć o jeździe zawodowej?

Najważniejsza jest systematyczność, jeżeli już coś robimy to róbmy to systematycznie. Wiadomo, że dzisiaj jesteśmy zaganiani i nie każdy ma czas na cokolwiek, ale jeżeli stajemy przed zadaniem, że chcemy nauczyć się jeździć na rolkach, chcemy robić trening na rolkach czy jakąkolwiek aktywność fizyczną róbmy to systematycznie.

- mówi Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski z Soczi.

Gdy sport jest pasją o systematyczność nie trudno, jak powiedział nam Zbigniew Bródka, ważne również by nie poddawać się i korzystać z pomocy instruktorów.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress