Znamy wstępne wyniki egzaminu gimnazjalnego.

2014-06-20

Z liczeniem mają większe problemy. Taki wniosek nasuwa się po analizie wyników egzaminów gimnazjalnych. CKE podsumowała tegoroczne zmagania gimnazjalistów.

W skali całego kraju uczniowie III klas gimnazjów, którzy w kwietniu przystąpili do obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego, za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio 68 proc. punktów możliwych do otrzymania, a za zadania z matematyki – 47 proc.

Wyniki na Śląsku rozłożyły się nieco inaczej:

Za rozwiązanie zadań z zakresu języka polskiego gimnazjaliści uzyskali 69% punktów możliwych. Jak czytamy w raporcie OKE Jaworzno:

Uczniowie najlepiej poradzili sobie z zadaniami zamkniętymi, które sprawdzały odbiór tekstów kultury i wykorzystywanie zawartych w nich informacji. Bez problemu wyszukiwali w tekście publicystycznym lub literackim informacje podane wprost lub pośrednio. Jeśli jednak odpowiedź wymagała dokładniejszej analizy tekstu i samodzielnego sformułowania odpowiedzi zawierającej krytyczną ocenę faktów, zadanie okazywało się zdecydowanie trudniejsze.

W zadaniach z zakresu matematyki gimnazjaliści uzyskali 46% punktów możliwych do zdobycia. Najwięcej trudności sprawiło zdającym rozwiązanie zadania, w którym musieli wykazać się umiejętnością przeprowadzenia prostego rozumowania matematycznego i użycia właściwej strategii – stanowiących istotne wymagania ogólne podstawy programowej z matematyki.

Za rozwiązanie zadań z wiedzy o społeczeństwie gimnazjaliści uzyskali 59% punktów możliwych do zdobycia. Za rozwiązanie zadań z zakresu przedmiotów przyrodniczych uczniowie uzyskali 52% punktów możliwych do zdobycia. Wyniki z języków obcych przedstawiają się następująco:

  • z języka niemieckiego – 56% punktów
  • z języka rosyjskiego – 56% punktów
  • z języka francuskiego – 66% punktów
  • z języka hiszpańskiego – 49% punktów
  • z języka angielskiego – 68% punktów
  • z języka włoskiego – 47% punktów.

Jak z egzaminem gimnazjalnym poradzili sobie uczniowie poszczególnych placówek w Będzinie? Wyniki przedstawione są na poniższym zdjęciu:

wyniki egz gim

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress