Nowy prezes kopalni

2014-07-24

Choć likwidacja kopalni Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu jest nieunikniona, wybrano nowego prezesa. Został nim Krzysztof Kurak.

Na początku lipca związkowcy z ostatniej w Zagłębiu kopalni rozpoczęli protest, ale udało im się porozumieć z zarządem KHW.

Rada Nadzorcza kopalni Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu wybrała nowego prezesa zarządu. To Krzysztof Kurak, który ostatnio pracował jako dyrektor zespołu w biurze zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego. Poprzednio, w latach 1976-2012 w KWK Wujek. Jest absolwentem Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej.

Zadaniem nowego zarządu będzie opracowanie programu restrukturyzacji, który pozwoli na to, żeby od października kopalnia zaczęła spłacać zadłużenia oraz przystąpiła do programu stopniowego wygaszania kopalni.

Kopalnia najprawdopodobniej już za kilkanaście miesięcy przestanie istnieć, kończą się złoża. Związkowcy podkreślają, że nie poddadzą się tak łatwo i będą walczyć o kopalnię. Ich zdaniem w jej okolicy są jeszcze złoża, po które można sięgnąć.

 

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress