Humanitas otwiera wydział w Czechach!

2014-07-29

Wyższa Szkoła Huminitas otworzyła zagraniczny Wydział Zamiejscowy w Republice Czeskiej. W roku akademickim 2014/2015 studenci będą kształcić się na studiach I stopnia.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz pedagogika, to kierunki, na których będą kształcić się studenci. A wszystko dzięki otwarciu przez Wyższą Szkołę Humanitas zagranicznego Wydziału Zamiejscowego w Republice Czeskiej.

- mówi Izabela Kieliś, rzecznik prasowy Humanitas.

Nawiązaliśmy współpracę z czeskim miastem Vsetin, wspólne członkostwo w Unii Europejskiej Polski i Czech daje możliwość kształcenia poza granicami kraju, a wdrożenie w polskim systemie szkolnictwa wyższego Krajowych Ram Kwalifikacji ułatwia przygotowanie programów studiów umożliwiających kształcenie studentów w oparciu o polskie rozwiązania, przepisy i standardy edukacyjne. Teraz trwa rekrutacja, na chwilę obecną już zapisało się 30 studentów, ona potrwa do końca września.

- informuje prof. dr hab. Michał Kaczmarczyk, Prorektor Wyższej Szkoły Humanitas.

Studenci w murach uczelni czuć będą się naprawdę dobrze, bo miasteczko Vsetin w Republice Czeskiej to zaplecze nie tylko do nauki, ale również interesującego spędzania czasu.

Uczelnia ma kampus, basen, bibliotekę, sale ćwiczeniowe i wykładowe, wszystko perfekcyjnie przygotowane pod studenta.

- podkreśla Ewa Kraus, Prodziekan Wydziału Nauk Humanistycznych WSH.

Zajęcia na uczelni prowadzić będzie wykwalifikowana kadra z tytułami, jakość kształcenia będzie na pewno na wysokim poziomie.

Dokonania i plany uczelni to poszerzenie oferty w zakresie międzynarodowego rozwoju. Teraz to wydział zagraniczny w Czechach, ale Wyższa Szkoła Humanitas cały czas nawiązuje współpracę z nowymi  partnerami.

Partnerami spoza Polski.

Nasza uczelnia planuje m. in. współpracę z Uniwersytetem Cleveland w USA, z którym prowadzone są rozmowy dotyczące uruchomienia biznesowych studiów BMA. Ponadto badamy grunt pod możliwość uruchomienia wydziału zamiejscowego WSH w Irlandii Północnej.

- wylicza Maja Chyży – Dudek, Prodziekan WSH ds. współpracy z zagranicą.

Zmiana w czeskim  prawie spowodowała, że studia pedagogiczne na uniwersytecie czeskim znajdą na pewno wielu zwolenników.

- dodaje Maja Chyży – Dudek, Prodziekan WSH ds. współpracy z zagranicą.

Miejmy nadzieję, że współpraca WSH i Wydziału Zamiejscowego w Republice Czeskiej zakończy się sukcesem, wszystko tak naprawdę okaże się w październiku, kiedy w murach czeskiej uczelni pojawią się pierwsi studenci.

 

 

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress