Rodziny wielodzietne podróżują taniej

2014-07-17

Od 15 lipca klienci PKP Intercity mogą korzystać z „Karty Dużej Rodziny”. W ramach programu przewoźnik zaoferuje rodzinom wielodzietnym przejazdy z 25% upustem. 

Każdy członek rodziny, przy jednoczesnym przejeździe co najmniej 3 uprawnionych osób, otrzyma 25% upust. Zniżka obowiązuje podczas podróży pociągami PKP Intercity w komunikacji krajowej (TLK i EIC), w dowolnej klasie. Oferta łączy się z ulgami ustawowymi, a więc np. bilet dla ucznia czy studenta będzie jeszcze tańszy.

Rodzina to ważna grupa klientów PKP Intercity. Chcemy być dla niej przyjaznym przewoźnikiem, zapewniając udogodnienia takie jak przewijaki dla maluchów w toaletach, specjalne wagony z mobilnym placem zabaw czy możliwość bezpłatnego podgrzania posiłku dla dziecka. Od połowy lipca poza Biletem Rodzinnym, nasi pasażerowie będą mogli skorzystać z 25% ulgi dla użytkowników Karty Dużej Rodziny.

 – mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Podróżni z Kartą Dużej Rodziny mogą liczyć także na 20% zniżkę na menu dla dzieci oraz 10% rabat na ofertę ogólną dostępną w wagonach gastronomicznych obsługiwanych przez WARS. Dodatkowo, do każdego zestawu dla najmłodszych mały podróżnik otrzyma wagonik – zabawkę.

- dodaje Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny jest uzupełnieniem lokalnych dla dużych rodzin. Dokładny wykaz zniżek znajduje się na stronie rodzina.gov.pl i będzie na bieżąco aktualizowany.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to rządowy system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Karta przyznawana jest każdemu członkowi rodziny z co najmniej trojgiem dzieci, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

- informuje Anna Zubko, Buiro Prasowe UM Dąbrowa Górnicza.

Składając wniosek o wydanie karty, trzeba przedstawić dokumenty potwierdzające posiadanie dużej rodziny.

Na Karcie znajduje się zdjęcie jej posiadacza, imię i nazwisko, liczba dzieci w rodzinie, którym przysługują uprawnienia, numer karty, termin jej ważności, logo programu oraz hologram. 

Okaziciel Karty może korzystać z tańszych biletów na różne wydarzenia kulturalne, wystawy, do muzeów, na przejazdy komunikacją publiczną, a nawet wakacje. Wszystkie miejsca oferujące zniżki są opatrzone logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.

-  podkreśla Anna Zubko, Biuro Prasowe UM Dąbrowa Górnicza.

Wnioski składa się w gminie właściwej dla miejsca zamieszkania. Imienne karty z numerem PESEL wydawane są każdemu członkowi rodziny.

Od 16 czerwca wnioski o przyznanie karty dostępne są w dąbrowskim Wydziale Zdrowia, Polityki Społecznej i Aktywizacji Zawodowej oraz w Biurze Obsługi Klienta. Po wypełnieniu dokumentu należy dostarczyć wniosek do Wydziału Zdrowia, ul. Graniczna 21, II piętro, pok. 225.

To doskonałe rozwiązanie dla rodzin, które chcą cieszyć się latem, a przy tym nie wydawać bajońskich sum na wakacyjny wypoczynek.

 

 

 

 

 

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress