Święto policjantów

2014-07-04

Święto Policji to data szczególna dla funkcjonariuszy. Czas awansów, nominacji, odznaczeń – zarówno samych policjantów, jak i tych, z którymi na co dzień pracują.

Dąbrowscy policjanci swój wielki dzień obchodzili w czwartek.

To dla mnie zaszczyt, że te awanse dotyczyły zarówno oficerów jak i podoficerów policji. To jest przykład ich dobrej służby i zaangażowania w bezpieczeństwo mieszkańców Dąbrowy Górniczej.

- mówi Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej, insp. Artur Klimek.

W tym roku funkcjonariusze świętują 95 lat nowej polskiej policji.

Policji, która przez ten okres musiała się mocno zmieniać, dostosowywać się do zmieniających się realiów tego państwa i warunków funkcjonowania obywateli w tym państwie. Policji, która pokazuje w 2014 roku, że jest służbą doskonale przygotowaną do tego co robi.

- mówi Pierwszy Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, mł. insp. Zbigniew Klimus.

Święto policji w Dąbrowie Górniczej było również okazją do rozmowy o dobrej współpracy pomiędzy funkcjonariuszami a urzędnikami miejskimi.

Od wielu lat współpracujemy z Urzędem Miasta, prezydentem, samorządem i to jest realne przełożenie ponieważ miasto wspomaga nas m.in. poprzez zakupy radiowozów, finansowanie służb ponadnormatywnych, które są prowadzone na terenie miasta, jak również wsparcie zadania inwestycyjnego jakim jest rozbudowa i nadbudowa Komendy Miejskiej Policji.

- komentuje komendant dąbrowskiej policji.

Projekt uchwały w sprawie przekazania środków na remont komendy dąbrowscy radni przegłosowali na czerwcowej sesji.

To jest wsparcie inwestycji rzędu 18 mln złotych przebudowy komisariatu w Dąbrowie Górniczej. To cieszy, że policjanci będą mieli warunki odpowiadające ich potrzebom.

- mówi Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Dąbrowa Górnicza przekaże na ten cel 500.000,00 złotych. Kwota ta zostanie przekazana ze środków zabezpieczonych w budżecie na 2014 rok na Fundusz Wsparcia Policji. Nowe oblicze komendy zobaczymy w ostatnim kwartale przyszłego roku.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress