W Sosnowcu pomogą samotnym rodzicom

2014-07-10

Jesteś bezrobotnym mieszkańcem Sosnowca i samotnie wychowujesz dziecko? Ten projekt jest właśnie dla Ciebie. 

Źródło: UM w Sosnowcu

Rodzicom samotnie wychowującym dzieci zdecydowanie trudniej jest odnaleźć się na rynku pracy, niż osobom, które nie muszą wychowywać swojej pociech w pojedynkę.

Mój synek ma 2 lata jest więc to małe dziecko, którym trzeba się ciągle opiekować. Podjęcie pracy jest dla mnie trudne bo kto zajmie się maluchem gdy jak będę zarabiać? Nie stać mnie na opłacenie opiekunki.

- mówi Ewa, mieszkanka Sosnowca.

Takie przypadki nie są odosobnione. Bezrobotnym mamom i ojcom pomóc ma projekt „Samotni rodzice z szansą na lepsze życie”.

Projekt jest odpowiedzią na trudności z aktywizacją i reintegracją zawodowo-społeczną bezrobotnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym mieszkańców Sosnowca samotnie wychowujących dziecko/dzieci, skutkujące problemami z wejściem lub powrotem na rynek pracy.

- mówi Rafał Domański z Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Sosnowcu

Projekt konkursowy pn. „Samotni rodzice z szansą na lepsze życie” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VII Promocja integracji społecznej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013 i jest skierowany do 25 bezrobotnych mieszkańców Sosnowca samotnie wychowujących jedno lub więcej dzieci.

W ramach projektu jego uczestnicy będą mogli liczyć na wsparcie doradcze i psychologiczne, oraz uczestnictwo w warsztatach coachingu grupowego, szkoleniach oraz stażach zawodowych. Równocześnie każdy z uczestników będzie miał zapewniony : zwrot kosztów dojazdu na poszczególne formy wsparcia, zwrot kosztów opieki nad dziećmi w trakcie uczestnictwa w szkoleniu lub stażu, stypendia szkoleniowe i stażowe, ubezpieczenia w trakcie zajęć oraz otrzyma materiały szkoleniowe.

- wymienia Rafał Domański.

Projekt zakończy się 30.06.2015 r. Rekrutacja prowadzona jest od 07.07.2014r. do 14.08.2014r.

Więcej informacji mogą Państwo uzyskać w Biurze Projektu:
Urząd Miejski w Sosnowcu
ul. 3 maja 33
pokój 411 i 412
tel: 32 296-23-59/58
e-mai:psr.wps@um.sosnowiec.pl

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress