Warsztaty na Pogorii III

2014-07-18

Jak uatrakcyjnić teren Pogorii III? Na to pytanie w ostatnich tygodniach odpowiadały m.in. osoby wypoczywające nad dąbrowskim akwenem wodnym.

Wyniki przeprowadzonych ankiet są pierwszym krokiem do rozpoczęcia dyskusji o rozwoju tego atrakcyjnego miejsca.

Uzyskaliśmy około 50 ankiet, w wyniku ankiety elektronicznej powróciło ich ponad 600, w wyniku czego mieliśmy duże pole do dyskusji. Mieszkańcy chcą poszerzyć plażę, padały pomysły różnego rodzaju zjeżdżalni do wody, kamerki online.

- mówi Marcin Dziubek, Biuro Organizacji Pozarządowej i Aktywności Obywatelskiej UM Dąbrowa Górnicza.

Koncepcji zagospodarowania okolic akwenu jest wiele, o tym które z nich są najlepsze rozmawiano podczas warsztatów zorganizowanych w Centrum Sportów Letnich i Wodnych.

Chcemy, żeby mieszkańcy nie tylko zgłaszali nam swoje pomysł ale żeby również zderzyli je z innymi pomysłami i zaznaczali je na mapach bo wtedy najlepiej widać czy mamy jakieś zbieżne spojrzenie.

- mówi Marcin Bazylak, pełnomocnik prezydenta Dąbrowy Górniczej.

Zdaniem zastępcy naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Dąbrowie Górniczej priorytetem w przypadku dąbrowskiego jeziora powinna być budowa infrastruktury komunikacyjnej.

W środku sezonu, w tych najcieplejszych dniach wypoczywa kilkanaście tysięcy osób na plaży, a miejsc parkingowych jest raptem na kilkaset osób. Taki sam jest problem z wyjazdem z Pogorii.

- komentuje asp. Damian Pieczyrak, zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

Miejscem, na który miałby powstać nowy parking jest teren po dawnym wysypisku śmieci.

Na dawnym wyrobisku na wysypisku śmieci, od strony ulicy Średniej można wybudować parking na kilkaset samochodów. Można by było dojechać tutaj od strony centru, przedłużyć parking już istniejący przy ul. Olszowej.

- dodaje asp. Damian Pieczyrak.

Jak mówi pełnomocnik prezydenta Dąbrowy Górniczej mieszkańcy miasta nie muszą obawiać się o to, że teren akwenu utraci swój naturalny urok.

 To co jest wokół Pogorii robimy z rozmysłem. Nie ma możliwości, żeby powstały jakieś obiekty wielkogabarytowe, żeby powstawały jakieś betony.

- komentuje Marcin Bazylak.

Kolejne warsztaty odbędą się 31 lipca, będzie to spotkanie w ruchu. Natomiast 20 sierpnia wszyscy uczestnicy podsumują dotychczasowe ustalenia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress