Urzędnik wrócił do pracy w starostwie!

2014-07-24

Urzędnik Powiatowego Starostwa w Będzinie wraca do pracy. Prokuratura Apelacyjna w Katowicach ze względu na dobro śledztwa nie chce ujawniać szczegółów.

Zatrzymanym był Przemysław P., kierownik biura informatyki będzińskiego starostwa. Postawiono mu  zarzut podjęcia trzech łapówek o łącznej wartości 7,5 tys. złotych. 21 lipca wrócił do pracy.

 W ubiegłym tygodniu wpłynęło do Starostwa pismo z prokuratury. Zgodnie z zaleceniami wynikającymi z tego dokumentu, pracownikowi został zmieniony zakres obowiązków. Nie wykonuje on już oczywiście również żadnych zadań związanych z postępowaniami przetargowymi. Trwa również nasze, wewnętrzne postępowanie sprawdzające. Analizowana jest dokumentacja związana z prowadzonymi w latach 2008 – 2012 przetargami na sprzęt, oprogramowanie i komputerowe materiały eksploatacyjne.

- informuje Starostwo Powiatowe w Będzinie.

Śledztwo zostało wszczęte w sprawie podejrzenia udzielenia oraz obietnicy przez ustaloną osobę korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne w urzędach i instytucjach państwowych oraz samorządowych w związku z organizacją przetargów na terenie województwa śląskiego i małopolskiego. Z uwagi na dobro postępowania, aktualnie nie ma możliwości przekazania bliższych informacji na temat przebiegu śledztwa i dokonanych ustaleń w tym dotyczących zrealizowanych lub planowanych czynności w tym postępowaniu.

- mówi w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim prokurator Bożena Jaworek – Kaziród, Prokuratura Apelacyjna w Katowicach.

 

 

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress