Kierowcy – uwaga na utrudnienia w Dąbrowie Górniczej

2014-07-07

W Dąbrowie Górniczej został zamknięty przejazd ul. Puszkina pod wiaduktem DK 94. Utrudnienia mają potrwać do 11 lipca. W tym czasie demontowane będą stare elementy jego konstrukcji.

Źródło: UM w Dąbrowie Górniczej

Objazd wyznaczono ul. Strzemieszycką, DW790 i ul. Składową. W trakcie prac, linia autobusowa nr 84 będzie skierowana ulicą Strzemieszycką i drogą wojewódzką nr 790.

Trasa autobusu zostanie poprowadzona przystankami: Osiedle Mydlice Pętla – … – Strzemieszyce Przejazd Kolejowy II – Strzemieszyce Stacja Paliw – Strzemieszyce Małe – … – Tworzeń Huta Katowice. Przystanki, które nie będą obsługiwane to : Strzemieszyce Strem i Strzemieszyce Cegielnia n/ż.

- podaje KZK GOP.

Prace przy wiadukcie nad ul. Białostockiego i Puszkina trwają od grudnia 2013r. Pod koniec maja do użytku oddana została jedna z jego nitek, o długości 217m i szerokości 11m. Na listopad zaplanowano zakończenie modernizacji pozostałej części. Wartość całej inwestycji wynosi 51,5 mln zł.

Wartość inwestycji, z wyłączeniem kosztów przebudowy wiaduktu nad ul. Białostockiego i Puszkina, opiewa na 180 mln zł. Miasto pozyskało na nią 153 mln zł dofinansowania unijnego. Ten ważny i popularny szlak komunikacyjny, łączący Katowice z Krakowem, stanowi alternatywę dla autostrady A4. Od czasów budowy „Gierkówki”, nie było w mieście równie wielkiego przedsięwzięcia drogowego.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress