Zespół z Sosnowca zagra na OFF Festiwalu?

2014-07-09

Lubicie klimaty lat 80 ? Jeśli tak to powinniście poznać pewien zespół z Sosnowca, który ma szansę zagrać na scenie OFF Festiwalu.

Źródło: Neon Romance

Neon Romance to zespół, który powstał jak piszą jego członkowie „z tęsknoty za czasami kiedy ludzie pisali listy,słuchali long play,oglądali kasety vhs, chodzili na randki i pili wina na prywatkach.”

Na samym początku organizowaliśmy w sosnowieckich klubach z razem z Michałem imprezy z muzyka z 80s. Puszczaliśmy tam stare electropopowe i new wave’owe przeboje, na które przychodzili licznie nasi znajomi. Później zdecydowaliśmy się kupić stare syntezatory analogowe, w tym czasie zaczęliśmy spotykać się na próbach i grywać bardziej dla zabawy stare hiciory Soft Cell,The Cars, Dona Henleya … wtedy jeszcze ciągle jako duet.

- mówi Bartłomiej Salamon, muzyk Neon Romance.

Wkrótce po zakupie sprzętu zaczęły powstać pierwsze autorskie dema i przyszedł czas na znalezienie wokalistki.

Dzięki pewnemu portalowi muzycznemu natknęliśmy się na ogłoszenie Mariki, która też w tym czasie szukała muzyków. Po przesłaniu kilku demówek, spodobało nam się to co do nich uszyła i przy okazji wyjazdu do Warszawy na punkowy festiwal, spotkaliśmy się wszyscy po raz pierwszy. Wtedy zapadła decyzja o powstaniu Neon Romance. Od tej pory Michał i ja odpowiadamy za muzykę, a Marika za teksty i linie wokalne.

- dodaje Bartłomiej Salamon.

Wszystko to wydarzyło się w okolicach czerwca 2012 roku, później zespół rozpoczął prace nad swoim debiutanckim albumem.

Pierwszego marca 2014 roku ukazała się nasza płyta „Midnight Stories” wydana własnym sumptem, która jest dostępna do nabycia w formie CD za pośrednictwem sieci, na naszym oficjalnym profilu na Facebooku,oraz w formie plików na iTunes, Amazon, Spotify, a także do posłuchania na Soundcloud.

- komentują członkowie Neon Romance.

Jak muzycy Neon Romance określają swoje brzmienie?

Esencjonalnie można powiedzieć, że gramy melancholijną muzykę taneczną, opartą na brzmieniu starych instrumentów elektronicznych. Interesuje nas punkowa prostota przekazu, romantyczne i nostalgiczne melodie oraz emocje, które nie zawsze wywołują uśmiech na twarzy. Melancholijne, taneczne kompozycje powstają inspirowane rzeczywistością, w której na co dzień żyjemy. Często tematyka ich obraca się wokół atmosfery nocnego życia, osamotnienia wśród rozbłyskujących złudnych obietnic i sloganów, pędzących taksówek, widokiem szarego nieba nad bezdusznym, fabrycznym miastem, przepełnionym dominami starych blokowisk oraz niepewności uczuć i seksualności.

- mówi zespół Neon Romance.

Do tej pory zespół zagrał koncerty mdzy innymi w Katowicach Warszawie i Łodzi.

Obecnie czeka nas bardzo pracowity okres, rozpoczynamy pracę nad nowym materiałem, a także przygotowujemy się do kolejnych koncertów. Aktualnie na pewno możemy Wam powiedzieć,że zagramy 13 września na Young & Cold Festival w Augsburgu ,w Niemczech. Informacje o innych koncertach,będą pojawiały się na bieżąco na naszym profilu FB.

- mówi zespół z Sosnowca.

Istnieje również szansa na to, że Neon Romace usłyszymy podczas OFF Festiwalu.

Jeżeli chodzi o OFF Festiwal to możliwość zagrania tam pojawiła się z racji konkursu dla zespołów, który zorganizował portal Muzzo.pl. Spośród 10 zespołów, które zostały wybrane w pierwszym etapie tylko trzy zagrają na scenie OFF’a. Zostaną one wybrane w wyniku głosowanie sms’owego przez fanów festiwalu. Wszyscy, którzy chcą nas zobaczyć i posłuchać na scenie OFF’a, mogą na nas zagłosować.

- komentują muzycy.

Aby zagłosować na zespół z Zagłębia Dąbrowskiego wystarczy zatem, że oddamy na nich swój głos. Więcej informacji o konkursie i sposobie glosowania znajdziecie na http://off-festival.muzzo.pl/. Wesprzyjmy razem zespół z Sosnowca.

 

Z twórczością Neon Romace możecie zapoznać się poniżej:
Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress