Dąbrowskie przejście na targowisko pułapką dla pieszych!

2014-08-01

Dwa przejścia dla pieszych, ale pomimo tego chaos i zamieszanie. Tak w skrócie można opisać dąbrowskie targowisko miejskie przy ul. Księcia Józefa Poniatowskiego.

W rejonie targowiska miejskiego jest jedno oznakowane przejście dla pieszych, natomiast z plantów Harcmistrza Stefana Piotrowskiego wprost na drogę wychodzi kilka chodników.

- mówi st. asp. Mariusz Miszczyk, rzecznik prasowy KMP w Dąbrowie Górniczej.

Co ciekawe piesi udający się na targ korzystają z tego typu rozwiązania tłumacząc, że skoro jest tutaj chodnik powinno być również zrobione przejście.

Nie tylko ja przechodzę w tym miejscu, są ślady innych, nikt tutaj uczciwie nie przechodzi, mój samochód znajduje się niedaleko, z tej strony mam do niego bliżej, z ciężkimi zakupami nie będę szła na tamto przejście wyżej, niech zrobią tutaj przejście skoro już zrobili chodnik.

- tłumaczą mieszkańcy Dąbrowy Górniczej.

Wydział Komunikacji i Drogownictwa dąbrowskiego magistratu dostaje sygnały od mieszkańców, aby wyznaczyć przejście w rejonie ulicy Twardej od strony plantów im. Harcmistrza Stefana Piotrowskiego.

Stosujemy zasadę prawa o ruchu drogowym, jeżeli w najbliższej odległości mniejszej niż 100 m występuje takie przejście, z reguły nie wyznaczmy tych przejść.

- dodaje Przemysław Jodłowski, Wydział Komunikacji i Drogownictwa UM Dąbrowa Górnicza.

Żadnego z przechodniów jednak nie interesuje bezpieczeństwo. A to w przypadku przebiegania przez jezdnię może zakończyć się tragicznie.

Samochód, to nie urządzenie, które zatrzyma się na 1 czy 2 metrach, potrzebuje dużo więcej. Dąbrowska straż miejska nałożyła w tym roku 96 mandatów na pieszych, którzy nie dostosowali się do przepisów ruchu drogowego. Pieszy ma pierszeństwo na przejściu, nie wtedy kiedy znajduje się na chodniku.

- przestrzega st. insp. Dominik Gordon, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Dąbrowie Górniczej.

Czy pomogą manadaty i karanie pieszych? A może cała sytuacja jest wygodna dla wszystkich, bo targowisko przy tej ulicy znajduje się od 30 lat. Kierowcy przyzwyczaili  się do zamieszania na drodze. Co będzie, jeżeli któregoś dnia  nie zwolnią.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress