Burmistrz Sławkowa- akt oskarżenia w sądzie!

2014-08-20

Trafił do sądu akt oskarżenia przeciw burmistrzowi Sławkowa Bronisławowi G. Postawiono mu trzy zarzuty. Dwa pierwsze dotyczyły kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu, trzeci zarzut to znieważenie funkcjonariuszy policji podczas wykonywania czynności służbowych.

31 lipca wniesiony został akt oskarżenia przeciwko włodarzowi miasta. Na decyzję o otwarciu przewodu sądowego nadal czekamy.

- mówi prokurator Arkadiusz Stachura, zastępca prokuratora rejonowego dąbrowskiej prokuratury.

Prokurator sporządzający akt oskarżenia zdecydował się na połączenie dwóch spraw. Pierwsza z czerwca 2014, kiedy burmistrz Sławkowa został zatrzymany za jazdę po alkoholu, druga to sytuacja z listopada roku ubiegłego.

- dodaje prokurator Arkadiusz Stachura, zastępca prokuratora rejonowego dąbrowskiej prokuratury.

15 września otwarty zostanie przewód sądowy. Burmistrz odpowie za kierowanie gróźb karalnych do mieszkanki Sławkowa.

Przypominamy.

Burmistrz miał ponad promil alkoholu w organizmie, policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Wjechał prosto w ogrodzenie jednego z domów w Sławkowie. Właściciel rozpoznał burmistrza. Z relacji kobiety wynikało, że włodarz był pijany. Zbiegł wtedy  z miejsca zdarzenia, grożąc przy tym kobiecie.Ta wezwała policję. Funkcjonariusze przez dłuższy czas próbowali nakłonić burmistrza by wyszedł ze swojego domu, w którym się zabarykadował.

Powód tak dużego opóźnienia rozprawy jest bardzo prosty. W dniu, w którym miała się ona rozpocząć okazało się, że do prokuratury wpłynęły istotne dokumenty. Dotyczyły prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie upojenia alkoholowego przez burmistrza.Następnie Bronisław G. przedstawił zaświadczenie lekarskie wydane przez biegłego sądowego, który orzekł, że ze względu na stan zdrowia włodarz nie jest w stanie uczestniczyć w czynnościach procesowych.

- podkreśla prokurator Arkadiusz Stachura, zastępca prokuratora rejonowego dąbrowskiej prokuratury.

 

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress