Inwestycje RPWiK w Sosnowcu

2014-08-21

Sosnowieckie Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji do przyszłego roku wyda prawie 200 mln zł na przebudowę, budowę i renowację sieci.

Tym razem to trzy zadania inwestycyjne Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Sosnowcu, w których 100% udziału posiada miasto.

Pierwsza  nich to przebudowa sieci wodociągowej od Stadionu Ludowego, aż do ulicy Będzińskiej, pewnym utrudnieniem jest rura, którą musieliśmy  położyć na powierzchni ziemi, budzi ona wśród mieszkańców sporo wątpliwości i pytań. Już teraz uspokajamy wszystkich ona zniknie, kiedy prace zostaną zakończone. Na czas remontu musi być zrobione przekierowanie, gdybyśmy tego nie zrobili prawie 1/3 mieszkańców miasta zostałaby odcięta od wody. Inwestycja zakończy się do połowy przyszłego roku, wydamy na to około 6 mln zł.

- mówi Rafał Łysy, naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Turystyki UM w Sosnowcu.

Prace prowadzone są również w Kazimierzu Górniczym, tam na odcinku od ul.Wopistów do ul. Kościuszkowców. To jest inwestycja, która pochłonie 2 mln zł. Tutaj kanalizacja nie jest w najlepszym stanie, należy ją zrewitalizować, to zostanie zrobione do końca roku.

- dodaje Rafał Łysy, naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Turystyki UM w Sosnowcu.

Trzecie zadanie to rewitalizacja sieci kanalizacyjnej w rejonie ul. Naftowej, koszt prac na tym terenie to ok. 1 mln zł, na tym obszarze kanalizacja ma ponad 3o lat i musi przejść całkowitą przebudowę.

- podsumowuje Rafał Łysy, naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Turystyki UM w Sosnowcu.

 

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress